ebooki J.K.Rowling

Trzy nowe ebooki J.K.Rowling osadzone w uniwersum Harrego Pottera.

J.K. Rowling zarzekała się, że historia czarodzieja z blizną na czole, czyli tytułowego Harrego Potter została zakończona, jednak okazuje się, że marzenia wiernych fanów serii zostaną spełnione.

harry-potter-castle-hogwarts-wall

Świat Harrego Pottera jest niezwykle bogaty i aż prosi się o liczne kontynuacje. Autorka zapowiedziała, że zostaną wydane trzy krótkie ebooki osadzone w świecie czarów, jednak Harry nie będzie ich główną postacią. Zadebiutują one już w tym roku i będą zbiorem opowieści poszerzających świat magii. 

Pierwsza książka – “Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide” (“Hogwart: Niekompletny i nierzetelny przewodnik”) – ma oprowadzić czytelnika po tajemniczych zakamarkach słynnej szkoły. Każdy dociekliwy fan czarodziejskiej serii będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego o duchach zamieszkujących zamek Hogwart, a także odkryć, co się dzieje, gdy Tiara Przydziału nie może się zdecydować, do którego z czterech szkolnych “domów” przydzielić nowego ucznia.

Kolejna z nowych pozycji to “Short Stories from Hogwarts of Power, Political and Pesky Poltergeists” (“Hogwardzkie opowiadania o władzy, politycznym oraz upierdliwym duchu”). W tym tomie ujawnione mają zostać “mroczne korzenie czarodziejskiego świata”, dowiemy się też, jakie problemy dręczyły Ministerstwo Magii oraz jakich okropieństw doświadczali więźniowie Azkabanu. Dodatkowo J.K. Rowling dołożyła nowe opowiadanie o profesorze Horacym Slughornie, nauczycielu eliksirów i założycielu “Klubu Ślimaka”, który zrzeszał jego faworytów.

Ostatnią książką będą “Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies” (“Hogwardzkie opowiadania o heroizmie, niedoli oraz niebezpiecznych zainteresowaniach”), którym to zbiorem Rowling ma oddać hołd niezwykłym pracownikom Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Dzięki tej części będzie można dowiedzieć się więcej o Silvanusie Kettleburnie, profesorze opieki nad magicznymi stworzeniami (który jako nauczyciel był zawieszany sześćdziesiąt dwa razy). Autorka rzuci też światło na historię profesor Minervy McGonagall i jej udział w drugiej wojnie czarodziejów.

Ebooki będą dostępne na Pottermore oraz na Amazonie w cenie 2,99 dolara za sztukę, a objętość każdego z nich to mniej niż 100 stron. Niestety jednak nie będą dostępne w polskim tłumaczeniu – przynajmniej nie od razu – a wyłącznie w takich językach jak np. angielski, niemiecki czy francuski.

_______________________
Zapraszamy również do polubienia naszego 
profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

117 More posts in Książki category
Recommended for you
„Spowiedź świecka”, czyli każdy z nas szuka rozgrzeszenia na 500 stronach książki

Przybierająca na sile wojna polsko-polska to dobry pretekst, by porozmawiać o tym, dlaczego w dobie...