Instagram wprowadza tryb nocny – działa na twoim smartfonie?

Instagram ma w planach uruchomienie wyczekiwanej  funkcji trybu nocnego. Czarną wersję tej aplikacji można przetestować już na niektórych smartfonach.

Instagram właśnie dołączył do aplikacji typu Messenger czy Sklep Play – które włączyły tryb nocny. Nowa szata graficzna ma emitować znacznie mniejszą ilość światła – dzięki tej opcji przeglądanie fot czy wideo materiałów po zmroku stanie się bardziej komfortowe, a jednocześnie dużo mniej męczące dla naszych oczu. Co istotne, ta nowa, ciemna paleta odcieni ma wpływać pozytywnie na czas pracy baterii w naszym telefonie.

Jak uruchomić tryb nocny na Instagramie?

Tryb nocny tej aplikacji możemy przetestować jedynie na urządzeniach, posiadających systemem operacyjnym Android 10 a także wybranych smartfonach Samsunga z Androidem Pie. Aby to zrobić należy ściągnąć Instagrama w wersji beta 114.0.0.24. Następnie trzeba włączyć Dark Mode w systemowych ustawieniach – wtedy automatycznie aktywuje się ciemna postać aplikacji. Nowa opcja Instagrama nie została jednak zaprojektowana od podstaw. Jej tło zostało zmienione na czarne, natomiast kolor niektórych elementów jest ciemnoszary. Przyciski oraz tekst wyświetlane są  na biało. Należy jednak pamiętać, że póki co to wersja testowa. Jak na razie nie wiadomo, czy i kiedy tryb nocny będzie wdrożony dla wszystkich, jednak przypuszczamy, że może stać się to już wkrótce.

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ