Instagram walczący z fake newsami, za pomocą nowego narzędzia

Instagram wkracza do walki!

Fot. instagram

Fake newsy są poważnym problemem. Na tyle poważnym, że do ograniczania ich dołączają największe nazwiska i brandy, powiązane ze światem mediów. Teraz do walki przystępuje Instagram. Wprowadza on narzędzie, przez które użytkownicy będą mieli możliwość uchronienia się od działania nieprawdziwych informacji.

Jakiś czas temu już Facebook, podjął walkę z dezinformacją za pośrednictwem social mediów. Teraz Instagram wprowadza narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli oznaczać tak zwane fake newsy. Jak działa to urzadzenie? W momencie w którym zobaczymy jakiś filmik, bądź zdjęcie, przedstawiające zmanipulowaną bądź nieprawdziwa informację, zyskujemy możliwość ja oflagować. Następny krok należeć będzie do grupy specjalistów, którzy zweryfikują autentyczność informacji. Ta opcję, jak na razie mogą wypróbować jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jednak już w przyszłości oznaczanie fake newsów „będzie znajdowało się w menu oznaczonym trzema kropkami w prawym górnym rogu, gdzie po rozwinięciu pokaże się opcja „Zgłoś”, a następnie „To nieodpowiednie” z opcją „Fake news”. Jeśli post zostanie zweryfikowany jako fake news – zostanie usunięty.”
O tych innowacjach na Instagramie poinformował na Twitterze Adam Mosseri – szef Instagrama:

„Dezinformacja to problem, nad którym osobiście spędziłem mnóstwo czasu. Jestem dumny, że od dziś ludzie będą mogli nas poinformować, jeśli zobaczą na Instagramie posty, które są nieprawdziwe”.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ