„Hulaj” i chudnij!

hulahopzdaJeżeli myślisz, że kręcenie hula hoop to tylko dziecięca zabawa to jesteś w ogromnym błędzie. To bardzo przyjemny sposób na trening, łatwe i skuteczne ćwiczenie modelujące talię, wzmacniające kręgosłup, mięśnie brzucha i pośladków. Różnorodność dostępnych w sprzedaży obręczy – małe i większe, tradycyjne plastikowe, lekkie i cięższe z wypustkami, magnetyczne z masującymi kulkami – gwarantuje, że znajdziesz koło dla siebie. Jak donoszą internautki, w dwa tygodnie, ćwicząc z hula hoop codziennie przez pół godziny, stracisz kilka centymetrów w talii i biodrach, i poczujesz się bardziej atrakcyjna!

Geneza

Hula hoop to „zabawka” wylansowana w USA, potem w Europie, w drugiej połowie lat 50. XX wieku. Pierwotnie produkowana przez firmę Wham-O z polietylenu, który zalegał w magazynach amerykańskiej firmy chemicznej Phillips Petroleum Company, nienadającego się wówczas do niczego innego. Nawiasem mówiąc, sprzedaż tegoż materiału uchroniła wspomniane przedsiębiorstwo od bankructwa. W wyniku tej współpracy zaczęto produkować na masową skalę urządzenia, które pozwalają w przyjemny sposób chudnąc również wielu Polkom.

Trening

Ćwiczenia z użyciem hula hoop są doskonałym sposobem na wymodelowanie talii, wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków oraz pleców. Tajemnicą ich skuteczności jest ich łatwość i zabawowy charakter. Kręcenie hula hoop nie jest specjalnie absorbujące, możemy ćwiczyć oglądając ulubiony serial lub chociażby rozmawiając przez telefon z przyjaciółką. Regularne treningi gwarantują widoczne efekty – najlepiej kręcić około 30 minut dziennie, po 15 minut w każdą stronę.

Początkowo kręcenie hula hop może być irytujące, koło spada i musisz je podnosić – nie należy się jednak poddawać, każda kobieta bardzo szybko uczy się utrzymywać je na biodrach tyle czasu ile potrzeba – właściwie to wiele z nas nauczyło się tego już w dzieciństwie. Aby efekty były satysfakcjonujące lepiej kupić droższe, cięższe, sportowe koło z wypustkami. Kulki masujące wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej.

Efekty

„Ja kręcę już hula hoopkiem od ponad półtora tygodnia i ubyło mi w pasie 4 cm, w talii tak samo, a w biodrach 3 cm… Jest świetne polecam gorąco!”

„Hula hoop? Jasne! Na brzuch, na boczki, na biodra (zmniejsza je)”

„Czy hula hoop coś mi dało? Zmierzyłam się parę minut temu. W ciągu miesiąca kręcenia straciłam… 8 centymetrów. Cztery w okolicach talii i cztery w problematycznym miejscu, na które mówi się potocznie boczki.”

„Kręcę od 2 tygodni dziewięćdziesięciocentymetrowym hula hoop obciążonym kaszą gryczaną, codziennie 30 minut, schudłam 3 kg i straciłam ze 4 cm w pasie. Nie jem też słodyczy i nic po 18.”

„Im dłużej kręcę tym mam większy zapał, zarzucam sobie jakiś kanał muzyczny w telewizji i hulam. Inna sprawa ze mam co zrzucać, ale są już efekty mam już 4 kg mniej i po 3 cm mniej w tali i biodrach.”

World Hoop Day

Entuzjaści hula-hoop od 2007 roku świętują World Hoop Day. Do 2012 roku wypadał on wtedy, gdy numer dnia, miesiąca i roku oznaczone były tą samą cyfrą. W tym roku i w latach kolejnych World Hoop Day obchodzony będzie w pierwsza sobota października.

Roksana Lęga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ