herbata - sporteuro

Herbata termogeniczna – dla kogo?

herbata - sporteuroZwiększony wysiłek fizyczny podczas treningów, ćwiczeń na siłowni i zajęć fitness lub po prostu dieta -to wszystko ma służyć poprawieniu naszej sylwetki i tworzeniu masy mięśniowej. Jak wiadomo wiele osób uprawiających sport korzysta z pomocy różnego rodzaju suplementów – jednym z nich jest herbata termogeniczna. Jednak nie każdy powinien jej używać. Dla kogo jest przeznaczona?

Herbata dla leniwych

Herbata termogeniczna jako suplement diety doskonale nadaje się dla osób, które nie ćwiczą regularnie. Składniki herbaty odpowiedzialne są za produkcję ciepła przez organizm, czyli spalanie kalorii. Picie takiej herbaty powoduje, że podnosi się temperatura naszego ciała podobnie jak dzieje się podczas wysiłku fizycznego. Specjalne związki termogeniczne pobudzają aktywność, stymulują rozpad tkanki tłuszczowej oraz wzmagają jej spalanie. Po kilkudniowym stosowaniu herbaty termogenicznej możemy zauważyć pierwsze efekty, ponieważ przyspieszamy swoją przemianę materii.

Wspomaga odchudzanie osób ćwiczących

Herbata jest przeznaczona nie tylko dla osób, które stronią od ćwiczeń. Ci, którzy trenują regularnie i ich zamiarem jest utrata wagi mogą pomóc sobie herbatą termogeniczną – u tych efekty będą większe i szybciej widoczne. Ponadto dzięki stosowaniu takiej herbaty zwiększy się wydolność organizmu oraz tkanka mięśniowa. zielona - sporteuro

W tej chwili mamy do wyboru bardzo dużo postaci herbaty termogenicznej. Występuje nie tylko w postaci torebek, lecz także w kapsułkach. Nie stwierdzono czy któraś jest lepsza, więc wybór to sprawa indywidualna.

Kto nie powinien jej pić?

Dobrze jest przed zakupem skonsultować używanie herbaty termogenicznej z lekarzem bądź dietetykiem. Wtedy będziemy mieli pewność, że herbata nam nie zaszkodzi, tylko pomoże w osiągnięciu upragnionej wagi. Na pewno nie powinny jej spożywać kobiety w ciąży i karmiące, osoby chore na serce, z nadciśnieniem lub skłonnościami do depresji.

Podsumowując herbata termogeniczna jest dla tych, którzy mają słabszą przemianę materii lub dla osób ze skłonnością do szybkiego przybierania na wadze, w szczególności jeśli nie ćwiczą. Pomoże również tym, którzy wykonują na co dzień pracę siedzącą, rzucają palenie lub stosują niskoenergetyczne diety odchudzające w celu uniknięcia efektu jo-jo.

Urszula Rudzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ