Gwiazda „Rodziny Soprano” nie żyje!

tony1 sporteuroAktor znany z kultowego serialu „Rodzina Soprano”, James Gandolfini zmarł w środę we Włoszech. Do śmierci doszło niespodziewanie w nocy. Prawdopodobnie przyczyną był atak serca. Miał 51 lat.

James Gandolfini największą sławę zyskał dzięki wcieleniu się w rolę Tony’ego Soprano – szefa mafijnej rodziny z New Jersey. „Rodzina Soprano” to bijący rekordy popularności serial stacji telewizyjnej HBO, który pojawił się na ekranie w 1999 roku.

W 2000 roku James Gandolfini za rolę Tony’ego zdobył Złoty Glob. Później był jeszcze do tej nagrody nominowany trzykrotnie. Zdobył też trzy statuetki Emmy.

Gandolfini urodził się w 1961 roku w New Jersey, w rodzinie włoskich emigrantów. Aktorstwem interesował się od lat szkolnych. W latach 90. debiutował na Broadway’u. Przez całą swoją karierę zdobywał pozytywne recenzje i uznanie w oczach krytyków.

Aktor przebywał we Włoszech na zaproszenie festiwalu Taormina. Dziś miał być specjalnym gościem i wziąć udział w panelu dyskusyjnym. Wieść o jego śmierci wywołała szok wśród fanów i ludzi filmu.

Joanna Łuszczykiewicz, fot. hitfix.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4771 More posts in Newsy category
Recommended for you
Winyle pokonały płyty CD!

To pierwszy taki wynik od przeszło trzydziestu lat! Sprzedające się płyty to jedyne 4% całych...