Gwiazda „Rodziny Soprano” nie żyje!

tony1 sporteuroAktor znany z kultowego serialu „Rodzina Soprano”, James Gandolfini zmarł w środę we Włoszech. Do śmierci doszło niespodziewanie w nocy. Prawdopodobnie przyczyną był atak serca. Miał 51 lat.

James Gandolfini największą sławę zyskał dzięki wcieleniu się w rolę Tony’ego Soprano – szefa mafijnej rodziny z New Jersey. „Rodzina Soprano” to bijący rekordy popularności serial stacji telewizyjnej HBO, który pojawił się na ekranie w 1999 roku.

W 2000 roku James Gandolfini za rolę Tony’ego zdobył Złoty Glob. Później był jeszcze do tej nagrody nominowany trzykrotnie. Zdobył też trzy statuetki Emmy.

Gandolfini urodził się w 1961 roku w New Jersey, w rodzinie włoskich emigrantów. Aktorstwem interesował się od lat szkolnych. W latach 90. debiutował na Broadway’u. Przez całą swoją karierę zdobywał pozytywne recenzje i uznanie w oczach krytyków.

Aktor przebywał we Włoszech na zaproszenie festiwalu Taormina. Dziś miał być specjalnym gościem i wziąć udział w panelu dyskusyjnym. Wieść o jego śmierci wywołała szok wśród fanów i ludzi filmu.

Joanna Łuszczykiewicz, fot. hitfix.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4362 More posts in Newsy category
Recommended for you
Artur Boruc publicznie upokorzył byłego męża Marty Kaczyńskiej

Artur Boruc opublikował na Twitterze wpis, który jest odpowiedzią na ostatnie słowa Marcina Dubienieckiego skierowane...