Gdańsk: Pies powieszony w lesie – policja szuka sprawcy

Policjanci szukają świadków zdarzenia lub osób mogących mieć wiedzę na temat ciała psa powieszonego na drzewie w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Policjanci wykonują w tej sprawie czynności procesowe w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt dotyczącego, zabicia i znęcania się nad zwierzęciem. Policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto był właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktował się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6 F.

Przedwczoraj o godzinie 14.45 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Bartniczej w Gdańsku na terenach zalesionych znalezione zostało truchło powieszonego na drzewie psa. Oficer dyżurny na miejsce skierował policjantów z grupy dochodzeniowo- śledczej oraz technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzenia. Ich analiza pomoże policjantom w wyjaśnieniu okoliczności i przyczyn śmierci psa.
Truchło zwierzęcia policjanci zabezpieczyli i przekazali do dalszych badań, które wykażą, co był bezpośrednią przyczyną śmierci zwierzęcia. 

Policjanci wstępnie zakwalifikowali to zdarzenia jako przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt, które dotyczy zabicia, znęcania, uśmiercenia zwierzęcia. Za popełnienie tego przestępstwa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli charakterystyczną smycz wiszącą na drzewie oraz linkę, na której został powieszony pies. Zdjęcia tych przedmiotów opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej. Funkcjonariusze zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które wiedzą, kto jest właścicielem psa lub znają okoliczności tego zdarzenia, aby skontaktowały się z policjantami z Komisariatu I Policji przy ul. Platynowej 6F. 

Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na nr (58) 321-67-22 lub, przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: komendant.kp1@gd.policja.gov.pl, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji. Policja gwarantuje anonimowość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ