Co nas kręci, co nas podnieca?

handsom life4styleKażda z nas ma pewne „zboczenia”, ulubione cechy u płci przeciwnej, które warunkują zwrócenie uwagi na tego, a nie innego osobnika. Nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, dlaczego wszyscy twoi byli faceci mieli brody i nosili potargane jeansy? Teraz już będziesz wiedziała, że jest to uwarunkowane biologicznie.

O tym, kogo wybierzemy na swojego potencjalnego partnera, decyduje nasza podświadomość i naturalna skłonność do selekcjonowania na słabsze i silniejsze jednostki. I choć nikt nie musi już walczyć o ogień i pożywienie dla całej wioski, nieświadomie wybierasz tego, który zapewni ci byt i przetrwanie. A przynajmniej dobre wrażenia na najbliższy czas… To, co szczególnie lubisz, co zwraca twoją uwagę, podnieca, zwane jest w psychologii fetyszem.

Badania dowiodły, że aż 18% kobiet ma choć jeden fetysz. Podejrzewam jednak, że część pań najzwyczajniej w świecie, bała się przyznać, co do swoich słabości. I choć każda z nas może lubić coś innego, są pewne cechy, które jako wypadkowa wszystkich gustów kobiet, mogą stanowić flagowy wygląd i charakter idealnego mężczyzny. No właśnie, co lubimy najbardziej?

Na pewno zwrócisz uwagę na faceta, który minie cię dobrze ubrany, w eleganckich butach. Nawet jeśli nie są to tak zwane „biurowce”, to czyste buty to podstawa. Coraz więcej, kobiet uważa, że obuwie mówi o mężczyźnie wszystko! Jeśli nie ma czasu ich wyczyścić, wyprać lub po prostu kupić sobie nowych, albo jest flejtuchem, albo… nie śmierdzi groszem. Około 60% kobiet przyznaje, że pierwsze na co zwraca uwagę w ubiorze płci przeciwnej to właśnie buty, a więc panowie, dbajcie o swoją wizytówkę!

Co więcej, gdy minie cię na ulicy lub pochyli się nad tobą ten, który ładnie pachnie, na pewno zostanie dobrze zapamiętany. Lubimy czuć zapach męskich perfum, wąchać jego sweter lub koszulę, a nawet czasem ich używać, gdy nikt nie widzi :).

Kiedy już mowa o koszulach, widok podwiniętych rękawów z odsłoniętymi, męskimi przedramionami, to coś, co sprawia, że mamy miękkie nogi. Także i duże, męskie, zadbane dłonie z równo przyciętymi (nieobgryzionymi!) paznokciami zawsze doceniamy!

Z męskością utożsamiany jest też zarost i choć zdania w tej kwestii są podzielone: czy powinno golić się włosy na klacie, czy nie, to jedno jest pewne, niektórym pasuje ten 3-dniowy. Dodatkowo bujna, rozczochrana czupryna, skórzana kurtka, motor i jesteśmy jego.. Aczkolwiek niektóre panie lubią zupełnie łysych facetów i wybierają tylko takich!

Ze 100% pewnością mogę powiedzieć, że lubimy zadbanych facetów, a więc regularne wizyty na siłowni, świadczące o silnej woli i charakterze, są przez panie doceniane. Oczywiście stopień rozbudowania mięśni jest sprawą sporną, ale nie lubimy tak zwanych „piwnych brzuchów”. Każdą panią poruszy też jego widok w samej koszuli i jeansach (wybrać opcjonalnie razem lub osobno), a jeśli jest dobrze zbudowany, efekt będzie na pewno lepszy!

Możemy dyskutować o idealnym facecie w nieskończoność i jest to temat, który nigdy się nie wyczerpie. Jedno jest pewne: ile kobiet, tyle gustów. Każda znajdzie więc swojego wymarzonego, nawet jeśli przyjdzie jej czekać na niego trochę dłużej, niż koleżanki… W oczekiwaniu na księcia z bajki, dobrze by było jednak nacieszyć oko, a więc panowie, do roboty! Nie bądźcie zazdrośni o gorących Hiszpanów czy Greków, eleganckich Anglików czy romantycznych Czechów. Zacznijcie wymagać od siebie, a nie patrzcie tylko na innych! I co najważniejsze, dbajcie o swoje kobiety, bo nigdy nie wiadomo, jakie fetysze w nich drzemią…

Nicole Bochyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ