Domowa walka z zaskórnikami

Piękna, zdrowa cera to jeden z naszych największych fizycznych atutów. Mało która kobieta może się nią jednak poszczycić. Wpływa na to głównie niezdrowy tryb życia, czyli brak snu, zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja. Zwłaszcza zaskórniki stanowią problem. Nieestetyczne czarne plamki widniejące na twarzy potrafią popsuć humor już z samego rana. Podpowiadamy jakimi, domowymi sposobami możesz się ich pozbyć.

atiehbeautyclinic.comJedną z najpopularniejszych domowych metod, dzięki której pozbędziesz się wągrów, jest ta z wykorzystaniem olejku pichtowego. Powinnaś bez problemu dostać go w każdej aptece, a cena jest bardzo przystępna. Można z niego przyrządzić substancję oczyszczającą. W tym celu olejek należy połączyć z jakimś innym olejem, istotne jest jednak to, aby nie miał on działania przeciwzapalnego. Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej albo mieszanej wskazany będzie np. olej lniany czy z pestek winogron. Dla suchej najbardziej odpowiedni będzie taki, który zawiera dużo kwasu oleinowego, np. oliwa z oliwek. W przypadku cery wrażliwej należy uważać, gdyż olejek pichtowy może ją podrażnić. Niektórzy łączą go z naftą kosmetyczną. W tym celu dodają 10 ml olejku do 40 ml nafty. W przypadku mieszania olejku pichtowego z innym, dobranym do typu naszej cery olejkiem proporcje mogą być dobrane pół na pół. Przygotowaną mieszanką nasączamy wacik i przecieramy obszary twarzy najbardziej opanowane przez zaskórniki (uważamy na okolice oczu). Robimy to po wykonaniu demakijażu.

Do popularnych, efektywnych i nieuszczuplających znacznie naszego budżetu domowych kosmetyków należy tonik aspirynowy. Aby go przygotować wystarczy 15 tabletek aspiryny rozpuścić w 100 ml wody. Jeśli chcesz wzbogacić jego działanie, możesz dodać odrobinę olejku pichtowego. Dzięki temu będzie miał właściwości antybakteryjne. Tak sporządzoną mieszankę przechowujemy w lodówce nawet do 2 tygodni. Przemywamy nią twarz codziennie.

Dobre efekty w pozbyciu się wągrów daje ziołowa parówka. Do jej sporządzenia potrzebujemy suszonej lawendy, nagietka albo szałwii. Wrzucamy je do miski z gorącą wodą, dodajemy odrobinę olejku (lawendowego, z drzewa herbacianego albo pichtowego) i przez 10 trzymamy nad nią głowę przykrytą ręcznikiem. Wydzielane opary sprawią, że nasze pory się odblokują, rozszerzą i ułatwią oczyszczanie. Tę metodę stosujemy raz w tygodniu. Nie powinny jej wybierać osoby posiadające skórę naczynkową i bardzo wrażliwą.

Peeling z płatków owsianych to kolejna metoda. Łączymy mielone płatki owsiane z odrobiną maślanki, tak aby powstała gęsta konsystencja. Dzięki niej nie tylko pozbędziemy się zaskórników, ale zapewnimy skórze kurację nawilżająco-odżywczą.

Także odpowiednia maseczka okaże się skuteczna w eliminacji zaskórników. Przykładowo można ją sporządzić z 1 łyżeczki kurkumy i 1 łyżeczki mąki ziemniaczanej (ewentualnie mąka z ciecierzycy), do których dodajemy odrobinę wywaru z kozieradki. Maseczkę trzymamy na twarzy przez ok. 15-20 minut, a następnie zmywamy ją letnią wodą. Działa nie tylko przeciwzapalnie i antybakteryjnie, ale redukuje też przebarwienia. Jeśli lubisz bardzo proste rozwiązania, możesz zrobić maseczkę z ziemniaka. Wystarczy zetrzeć go na tarce i nałożyć papkę na twarz. Powinna ona pozostać na twarzy przez ok. 15-20 minut. Ziemniak posiada właściwości zamykające pory, dzięki czemu zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń i tym samym powstawaniu znienawidzonych czarnych plamek.

To tylko niektóre z naturalnych metod. Pamiętajcie o tym, że efekty będą widoczne po regularnym stosowaniu.


Źródło:https://www.youtube.com/watch?v=j1KFtjaAa8M,

http://blondeme.pl,

http://www.poradnikzdrowie.pl

________________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ