DMX za miesiąc wychodzi z więzienia i szykuje płytę

W lipcu minionego roku DMX został aresztowany za uchylanie się od płacenia podatków. Usłyszał on łącznie 14 zarzutów, do których się nie przyznał i wpłacił 500 tys. dolarów kaucji. W listopadzie zmienił jednak zdanie, a w styczniu tego roku został aresztowany za złamanie warunków poprzedniego wyjścia za kaucją.

DMX na pewno nie należy do grona najgrzeczniejszych raperów. Pierwszy raz trafił do więzienia dla nieletnich jako szesnastolatek za kradzież psa ze złomowiska. Raper jednak tak łatwo się nie poddał i już po kilku tygodniach odsiadki uciekł z zakładu wraz ze swoim kolegą. Do powrotu do więziennej celi po jakimś czasie namówiła go mama i tak DMX spędził dwa lata za kratkami. No cóż, trzymanie z psami nie zawsze popłaca. Później było już tylko lepiej: kradzieże aut, posiadanie narkotyków, przemoc wobec zwierząt, fałszowanie tożsamości, czy jazda bez prawka. W marcu tego roku nowojorczyk został skazany za oszustwa podatkowe – w okresie od 2010 do 2015 roku, kiedy zarobił co najmniej 2,3 miliona dolarów, nie dbał o odpowiednie rozliczanie się z amerykańskim fiskusem. Sąd skazał go wówczas na rok więzienia, a z jego portfela ubyło $2,29 mln.

Jak donosi TMZ, raper już 27 stycznia ma wyjść na wolność. Jak poinformował jego prawnik, DMX marzy, aby spotkać się ze swoimi dziećmi, co chwilę mu zajmie, jako że ma ich… piętnaścioro. Gdy już załatwi sprawy rodzinne, ma się podobno zająć tworzeniem nowego albumu i wskrzeszeniem kariery filmowej, co oznacza, że już niedługo będziemy mogli śledzić twórcze poczynania rapowego weterana.

https://www.instagram.com/p/Brt5oMMHqcC/?utm_source=ig_embed

Richman przyznał, że jego klient jest podekscytowany, że w końcu spędzi czas z rodziną i ma nadzieję wznowić swoją karierę muzyczną i filmową. – Ma się bardzo dobrze, jest szczęśliwy i ogólnie rzecz biorąc jego sytuacja jest dobra.

Po dwóch miesiącach od opuszczenia aresztu raper będzie musiał zacząć spłacać dług wobec państwa. Będzie on objęty też nadzorem sądowym przez kolejne trzy lata.

Jak podaje prawnik DMX’a, raper marzy o spotkaniu swoich pociech. W następnej kolejności, poza nagrywaniem kawałków, muzyk chce wskrzesić swoją karierę filmową.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ