Czarna lista świątecznych prezentów

Każdy z nas otrzymał kiedyś prezent, który nie spełnił naszych oczekiwań. Nie ważne czy jesteś dzieckiem, dorosłym lub seniorem – czarna lista prezentów jest na tyle długa, że i Ty możesz zostać obdarowany lub sprawić komuś niefortunny podarunek. Czego absolutnie nie kupować, by te święta były wyjątkowe? Zobacz nasz przegląd najgorszych świątecznych prezentów!

Dla siostry/przyjaciółki

Fot: hawkin.com, hm.com, książka "Paryska Dieta"

 Czy jest gorszy prezent od sprzętów AGD lub nietrafionych kosmetyków? Okazuje się, że tak…

Twoja koleżanka jest samotna, a Ty postanawiasz kupić jej „faceta do wyhodowania”? Gwarantujemy, że figurka zwiększająca rozmiar pod wpływem wody nie zastąpi jej faceta i nie jest ani trochę zabawna. Na czarnej liście prezentów dla kobiet znajduje się również odzież modelująca sylwetkę. Wielkim faux pas jest także podarowanie poradnika na temat odchudzania. Niezależnie ile Twoja siostra lub przyjaciółka przybrała na wadze, nie obdarowuj jej takim „dziełem” literatury współczesnej.

Dla brata/przyjaciela

Fot: dynamikal.com, halloweencostumes.com, mumbrella-uploads.s3.amazonaws.com

 

Rogi renifera dla chłopaka? Czyżbyś coś sugerowała swojemu koledze? Nie, to nie jest dobry pomysł. Fatalnym prezentem jest również karnet na siłownię. Pomyśl, co Ty poczułabyś po odpakowaniu takiego podarunku. Skarpety, czyli świąteczny klasyk, na pewno nie ucieszą wujka, a Twój tata z pewnością ciężko westchnie, gdy zobaczy taki bezpłciowy podarunek.

Dla mamy

Fot: materialy promocyjne

Zauważyłaś wyraźne zmarszczki na twarzy mamy? Postanowiłaś jej pomoc i kupić krem, który pomoże jej z tym problemem? Jeżeli nie chcesz zrobić przykrości swojej rodzicielce, zapomnij o tym podarunku!

Dla babci/dziadka

Fot: materiały promocyjne

 

Prezent w postaci specyfików mających poprawić sprawność umysłu czy wspomóc pamięć to – krótko mówiąc – mało taktowne posunięcie. Babcia czy dziadek na pewno woleliby zapomnieć o takim świątecznym podarunku.

Dla nastolatków

Fot: hm.com

 

Droga babciu i dziadku skoro twój wnuczek/wnuczka ma więcej niż 6 lat, nie będzie wyglądać uroczo w świątecznym sweterku! Koniec. Kropka.

Dla dziewczynki

Fot: amazon.com, buzzfed.com

 

Lalka Barbie w zestawie z pieskiem to dobry pomysł dla dziewczynki. Problem w tym, że zestaw zawiera również przykre niespodzianki, jakie pupil zostawia na drodze… Kolejnym absolutnie niedozwolonym prezentem jest lalka stylizowana na tancerkę pole dance – do tej pory nie możemy uwierzyć, że ten produkt jest skierowany do dzieci. Niezbyt mądrym pomysłem na świąteczny prezent są także ubranka dla dzieci. Nie dość, że dziecko nie ucieszy się z nowego ubranka, to te z tragicznymi napisami są kompletnie bez sensu.

Dla chłopca

Fot: insnw.net, complex.com

 

Twórczyni zabawek Pee&Poo twierdzi, że maskotki pełnią funkcję edukacyjną i mają oswoić dziecko z tematyką związaną z toaletą. Czy to dobry pomysł? Chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie. Kolejną dziwną zabawką, która byłaby beznadziejnym prezentem dla dziecka jest Punisher, który składa się w pistolet. Armata akurat w tym miejscu to katastrofa. Z kolei świecący palec E.T. może wywołać dziwne skojarzenia…

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ