Converse Renew – eko odsłona!

Kultowe trampki też są eko! 

Converse zapowiedziała, że kultowe buty pojawia się w nowej odsłonie – bardziej zrównoważonej. Maja na to wpłynąć tkaniny z upcyklingu oraz recyklingu, jak i tworzywa odzyskane z przetworzenia butelek PET.
Marka nie od dziś cechuje się zaangażowaniem w definioniowanie i kreowanie na nowo podejścia do obuwia. Co rzuca się w oczy przy projektach, jak i samych rozwiązaniach.

Converse Renew jest nowym projektem. Oraz symbolem, który ma pokazywać nowoczesne podejścia do projektowania obuwia. Converse, w trosce o nasza ziemie znalazł rozwiązania, które pozwala na tworzenie za pomocą wykorzystania odpadów przemysłowych. Celem firmy jest rzeczywiste wprowadzenie zrównoważonych sposobów na tworzenie Conversów.
Chuck Taylor All Star, ma opcje na stanie się jednym z bardziej przełomowych butów na na naszej planecie. To na niej będzie debiutował proces Renew. Dzięki temu, tony odpadów zyska drugie życie.

Pierwszy proces to wykorzystanie tkanin z upcyklingu – przetwarzania odpadów tekstylnych. Drugi natomiast to recykling odpadów PET. Trzeci wykorzysta mieszanki włókienne bawełny, pochodzące z recyklingu.

„Trzy etapy Converse Renew:
1. Renew Canvas: ten sam styl i wygląd, co w tradycyjnym płótnie Converse, teraz jednak płótno wykonane jest w 100% z recyklowanego poliestru pochodzącego ze zużytych plastikowych butelek. Premiera 5 lipca.
2. Renew Denim: wykorzystując autorski proces upcyklingu denimu pochodzącego z dżinsów pozyskanych ze składowisk odpadów, Converse pokazuje, że jest w stanie przekształcić w Chuck Taylor All Star lub Chuck 70 odpady pochodzące z określonych źródeł. Premiera sierpień 2019.

3. Renew Cotton: w trakcie tego zastrzeżonego procesu odpady płótna bawełnianego przekształcane są w kompozytową 40% bawełnę z recyklingu z poliestrem, tworząc nową przędzę. (W przyszłych sezonach zostaną zbadane dodatkowe mieszanki z recyklingu).”

Premiera modelu przewidziana jest na początek roku 2020.
Kolekcja Converse Renew Canvas ma być dostępna w salonach Converse w Arkadii oraz w Złotych Tarasach, w Warszawie, a także w sklepach WWS czy Sneaker Studio.

Klasyka w wersji eko? Brzmi naprawdę dobrze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ