Co to są odżywki do włosów typu bond – nowość w pielęgnacji włosów

Odżywka do włosów jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji włosów – absolutnie nie powinno się pomijać jej aplikacji po umyciu głowy. Ostatnio na rynku kosmetyków drogeryjnych pojawiła się nowość. Odżywki do włosów typu bond są inspirowane profesjonalnymi zabiegami fryzjerskimi – pozwalają głęboko odbudować strukturę włosów, zapewniając im blask i siłę.

Co to jest odżywka „bond”?

Przeglądasz drogeryjną półką i zastawiasz się, jaka odżywka do włosów zniszczonych jest najlepsza? Zwróć uwagę na produkty zawierające określenie „BOND” w nazwie. To stosunkowa nowość w sklepach. Kosmetyki typu „bond builders” są odpowiednikami słynnych systemów restrukturyzujących, które były do tej pory dostępne wyłącznie w salonach fryzjerskich. Czym różnią się od klasycznych odżywek i masek? Zastosowano w nich składniki, które odbudowują wiązania strukturalne wewnątrz włosów. Dzięki temu pasma stają się mocniejsze i bardziej odporne na niszczenia – łamanie czy rozdwajanie.

System do pielęgnacji włosów typu bond repair

Systemy równią się między sobą, ale opierają się na kilku kluczowych kosmetykach. W przykładowych zestawie do samodzielnego skompletowania może znaleźć się pre-szampon, który dokładnie oczyszcza włosy z tzw. nadbudowy i przygotowuje je do przyjęcia składników regenerujących. Do kompletu warto dołączyć również szampon „bond” do codziennego stosowania. Kluczowym kosmetykiem w tym zestawie jest odżywka do włosów, której składniki wnikają głęboko w strukturę  włosów. Warto wzmocnić to działanie, stosując dodatkowo serum z wysoką skoncentrowaną zawartością formuły „bond”.

Na czym polega działanie odżywki restrukturyzującej?

Odżywki typu bond repair pomagają scalać osłonę włosów. Regenerują też warstwę lipidową, która działa jak tarcza dla włosów – gdy łuski włosów przylegają mocniej do korzenia, pasma stają się gładsze, bardziej lśniące i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, składniki przenikają też do wnętrza włosów i wzmacniają naderwane wiązania.

Kiedy warto sięgnąć po odżywkę wzmacniające wiązania włosów?

W każdym przypadku, kiedy włosy są zniszczone, wysokoporowate lub osłabione zabiegami  fryzjerskimi, warto sięgnąć po odżywkę wzmacniającą wewnętrzne wiązania włosów. Przetestuj system bond repair zwłaszcza:

  • kiedy włosy pękają od szczotkowania lub wysokiej temperatury urządzeń stylizujących,
  • po farbowaniu, zwłaszcza na blond i intensywne odcienie,
  • po sezonie grzewczym, gdy włosy osłabia wysoka temperatura i suche powietrze w pomieszczeniu,
  • po sezonie letnim, gdy są zniszczone od promieni UV,
  • gdy brakuje włosom blasku, sprężystości, lekkości lub tzw. witalności.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wyników zastosowania szamponów i odżywek wzmacniających wewnętrzną strukturę włosów możesz spodziewać się już po pierwszym zastosowaniu. Już po pierwszym zabiegu włosy staną się bardziej zdyscyplinowane, miękkie, gładkie, pełne blasku. Regularne stosowanie kuracji pomoże Ci w gruntowny sposób zadbać o włosy i poprawić ich jakość – nie tylko wizualnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ