Co nowego w Kinotece?

minionki 2 duze sporteuroZastanawiacie się jakie filmy warto zobaczyć w przyszłym tygodniu? Prezentujemy najnowszy repertuar Kinoteki, w którym znajdują się aż trzy seanse przedpremierowe i cztery premiery. Harmonogram obowiązuje od 12 do 18 lipca.

Frances Ha

Seans przedpremierowy odbędzie się 13 i 14 lipca. Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

 

{youtube}uFhVdELKjWw|600|450|0{/youtube}

Jeździec znikąd

Pokaz przedpremierowy odbędzie się 17 i 18 lipca. Szalone pościgi, potyczki na dachach pędzących pociągów i Johnny Depp w roli tajemniczego Indianina Tonto. Twórcami filmu są Jerry Bruckheimer i Gore Verbinski, odpowiedzialni za sukces niezapomnianych „Piratów z Karaibów”. W jednej z głównych ról, obok Johnny’ego Deppa, zobaczymy Armiego Hammera jako Johna Reida. Ten niezwykły duet ramię w ramię będzie walczyć z chciwością i korupcją.

Sztuka znikania

To kolejny seans przedpremierowy, który będzie miał miejsce 18 lipca. Nieznana historia haitańskiego kapłana vodou, Amona Frémona, który na zaproszenie Jerzego Grotowskiego w 1980 roku odwiedził Polską Rzeczpospolitą Ludową. „Sztuka znikania” to nowy film twórców nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”, zwycięzcy Nagrody Magicznej Godziny na festiwalu PLANETE+ DOC w 2009 roku.

Wielkie wesele

Elle (Diane Keaton) i Don (Robert de Niro) Griffinowie nienawidzą się szczerą nienawiścią. Gdyby mogli – rozszarpali by się na strzępy! Teraz jednak będą musieli udawać najszczęśliwszą rodzinę pod słońcem. Na ślubie ich adoptowanego syna ma pojawić się głęboko wierząca Madonna Soto – biologiczna matka pana młodego. Jak uniknąć katastrofy?

Minionki rozrabiają 2D i 3D

W domku na przedmieściu mieszka sobie Gru wraz z córeczkami i całą gromadką Minionków. Gru nie jest już super przestępcą, lecz wytwórcą dżemów i żelek. Minionki dzielnie pomagają mu w pracy, objadając się galaretkami i innymi słodkościami. Ale pewien tajemniczy złoczyńca chce je wykorzystać, by podbić świat. Specjalny eliksir zmienia dobre minionki w paskudne fioletowe Minionki-Demonki, które są w stanie pożreć wszystko, co im stanie na drodze.

Uniwersytet potworny 2D i 3D

Mike Wazowski i James P. Sullivan są praktycznie nierozłączni. Ale nie zawsze tak było. Po pierwszym spotkaniu wprost nie mogli ze sobą wytrzymać. Uniwersytet Potworny opowiada historię wielkiej przyjażni Mike’a i Sully’ego.

 

{youtube}_o6-IROt46Y|600|450|0{/youtube}

Wypełnić pustkę

Wypełnić pustkęto fascynujący obrazu chasydzkiej społeczności widzianej oczami młodej kobiety, która musi wybierać pomiędzy pragnieniem serca a rodzinną powinnością. Historia niczym z powieści Jane Austen – ale osadzona w realiach ortodoksyjnych Żydów z Tel Avivu, w świecie sztywnych reguł i wielowiekowej tradycji.

Źródło: Kinoteka, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ