Chińska recepta na piękne ciało

Medycyna chińska od tysiącleci stawia na profilaktykę i pielęgnację zdrowia. Dzięki odpowiedniemu stylowi życia, odżywiania się oraz masażom Chińczycy długo zachowują zdrowie, młody wygląd, a także szczupłą sylwetkę.

Źródło: www.365jia.cn

Holistyczne podejście

Medycyna chińska traktuje organizm człowieka holistycznie, czyli kompleksowo. Na początku szuka przyczyn występowania problemu i to od jego usuwania rozpoczyna się terapia. W przypadku dolegliwości takich jak wzdęcia, problemy trawienne, odkładanie się tłuszczu w poszczególnych partiach ciała, czy cellulit, najpierw należy rozpoznać przyczynę. Do najczęstszych powodów występowania powyższych zaburzeń należą: nieregularne jedzenie, spożywanie zbyt małych lub zbyt obfitych posiłków, źle zbilansowana dieta, picie małej ilości wody, spożywanie zimnych pokarmów i napojów. Według Chińczyków to wszystko może powodować osłabienie energii qi w układzie trawiennym, co z kolei prowadzi do zaburzenie jego funkcjonowania. Skutkiem są problemy w odchudzaniu, zły stan skóry, wzdęcia i cellulit. Aby usprawnić przepływ qi przez nasz organizm, należy przede wszystkim wyeliminować wszystkie negatywne czynniki. W celu zmaksymalizowania oraz przyspieszenia efektów dobrze jest dodatkowo skorzystać z różnego rodzaju masaży tkanek głębokich. Beijing TONG REN TANG oferuje masaże poprawiające przede wszystkim funkcjonowanie układu trawiennego oraz takie, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

Właściwa higiena życia

Pierwszym krokiem ku nienagannej sylwetce i pięknej cerze powinna być dostateczna ilość snu w ciągu doby. Medycyna chińska za najzdrowszy uważa odpoczynek, który rozpoczyna się przed godziną 23.00 i kończy przed 7.00 rano. Pozwala on na regenerację organów odpowiadających za trawienie oraz produkcję enzymów. Drugim krokiem jest właściwe odżywianie. Dzień należy rozpoczynać od szklanki gorącej wody na pusty żołądek. Ważne jest, aby spożywać kilka posiłków dziennie o stałych porach, według zasady: rano jeść do syta, w południe dobrze, wieczorem niewiele. Wszystko co jemy, powinno być lekkostrawne i dobrze pogryzione. Korzystnie na układ pokarmowy wpływa spożywanie dużej ilości zup. Należy unikać jedzenia mięsa i ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z diety zimne produkty, ponieważ mają one negatywny wpływ na organizm. Temperatura wewnątrz naszego ciała to ok. 37 stopni Celsjusza, dlatego wszystko co jemy i pijemy powinno mieć co najmniej taką temperaturę. Wtedy unikniemy wychłodzenia, a tym samym spowolnienia procesów trawiennych. Zaleca się, żeby dieta była zawierała wszystkie składniki potrzebne dla organizmu. Nie należy zapominać o piciu co najmniej 2 litrów płynów dziennie (w tym 1,5 litra wody).

Masaż – terapia dla ciała i duszy

Masaże połączone z pozytywnymi zmianami w trybie życia, w sposób efektywny mogą pomóc w odzyskaniu szczupłej sylwetki i zdrowego wyglądu skóry. Beijing TONG REN TANG proponuje głęboki masaż wyszczuplający oraz ujędrniający z zastosowaniem bańki chińskiej.

Masaż wyszczuplający reguluje pracę układu trawiennego poprzez odblokowanie zatorów energetycznych w poszczególnych organach (żołądek, śledziona, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka, jelita). Rozgrzewa te partie ciała, w których najłatwiej odkłada się tłuszcz, rozbijając jego złogi i pobudzając przy tym krążenie krwi. W trakcie takiego masażu naprzemiennie masuje się okolice talii i oddziałuje się na tkankę tłuszczową oraz okolice głowy i łydek. W ten sposób energia nie tylko może zacząć swobodnie przepływać przez narządy wewnętrzne, ale również bez przeszkód dociera do najbardziej odległych części ciała.

Masaż bańką chińską ma działanie drenujące oraz polega na zasysaniu kawałków skóry w bańkę i wykonywaniu okrężnych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Zabieg ten poprawia wygląd skóry, pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit i pomaga w rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Trzeba pamiętać o tym, że nie istnieją cudowne sposoby na przywrócenie nienagannej sylwetki i świetlistej skóry w bardzo krótkim czasie. Aby uzyskać dobre i trwałe rezultaty potrzebna jest systematyczność w realizowaniu zaleceń masażysty i wykonanie przynajmniej jednej serii masaży. Zadowalające efekty możemy utrzymać przestrzegając zasad zdrowego trybu życia i pielęgnacji ciała.

 

Źródło: materiały prasowe BTRT.


_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ