Chazan wraca do mediów i chwali rząd: Polska współczesną ziemią świętą

Radykalny przeciwnik aborcji profesor Bogdan Chazan, który zasłynął dzięki temu, że odmówił kobiecie legalnej aborcji i wbrew prawu nie wskazał innego lekarza, który mógł przeprowadzić zabieg, chwali rząd do podejście do aborcji. 

profesor chazanChoć Chazan sam kiedyś wykonywał aborcje, przeszedł przemianę i od lat działa jako ‘lekarz sumienia’. W wywiadzie dla Telewizji Republiki profesor przekonuje do zaostrzenia prawa aborcyjnego i chwali polski rząd.

– Każdy człowiek ma na temat aborcji swoje zdanie i każdy powinien je mieć. I to zdanie powinno być wysłuchane. Często mówi się, że ten projekt zaostrza prawo, ale ja myślę, że przeciwnie, z punktu widzenia dziecka to on właśnie je łagodzi, bo zabrania skazywania dzieci poczętych na śmierć. Człowiekowi przed narodzeniem przysługują takie same prawa jak po narodzinach, m.in. prawo do opieki lekarskiej, a nie eliminowania cierpienia razem z człowiekiem – mówił w wywiadzie Chazan i dodał, że kobiety za poddanie się aborcji należy karać, a nie głaskać po głowie.

– Sprawa karności kobiet jest sprawą mało istotną w perspektywie poszanowania życia ludzkiego. Jeśli jesteśmy przekonani, że dziecko to jest istota ludzka, która ma ciało i duszę, to nie możemy pozostawiać winnego bez kary, która ma przecież również wymiar edukacyjny. Pamiętajmy, że obecnie większości aborcji na świecie dokonuje się farmakologicznie, a więc sama matka, bez udziału lekarzy, połyka dwie tabletki i w ten sposób zabija swoje dziecko. Trudno, żeby w takiej sytuacji tylko pogłaskać ją po główce i nie zawsze psychologiczne następstwa aborcji są dla niej karą w wystarczający sposób – mówił Chazan.

Zdaniem Chazana w końcu mamy w Polsce rząd, który daje nadzieję na zmianę.

– Cieszę się, że w Polsce mamy teraz parlament, który daje nadzieje na wprowadzenie ustawy zabraniającej zabijania dzieci poczętych. Przyznajemy sobie prawo o decydowaniu o kimś. Uważamy ze życie dziecka z zespołem downa będzie tak okropne, tak pełne cierpienia, że dajemy sobie prawo, do zdecydowaniu o jego zabiciu. Polska jest krajem, który stanowi rzeczywiste oparcie dla ruchów pro-life na całym świecie. Nie wiem z czego to wynika, może z naszej edukacji, historii, czy silnej obecności Kościoła Katolickiego, faktem jest, że młodzi ludzie na Światowych Dniach Młodzieży mówili o Polsce, że jest współczesną „ziemią świętą” – chwalił profesoraborcje? Widocznie profesor też woli być „głaskany po głowie”.  

 _____________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ