Biżuterię noszę… między nogami! Zaskakująca odpowiedź na trend „thigh gap”

Pamiętacie o „thigh gap”, czyli o słynnej przerwie między udami, o której marzy wiele użytkowniczek Instagrama? Teraz idziemy o krok dalej. Otóż niedawno powstała biżuteria, którą możemy nosić właśnie między nogami. Co Wy na to? Uwaga, jest pewien haczyk!

TGap biżuteria

Tego jeszcze nie było!

Jeszcze niedawno wielką popularnością w mediach społecznościowych cieszył się trend „thigh gap”, który określa pożądaną przerwę między udami. Oczywiście, im większa, tym lepsza. Teraz posiadaczki takiej budowy ciała mają w czym wybierać, gdyż specjalnie dla nich (a właściwie ich ud) powstała specjalna biżuteria, która będzie eksponowała ich „atut”!

Do wyboru, do koloru

Biżuteria została stworzona przez koreańską projektantkę Soo Kyung Bae. Ozdoby możemy znaleźć w ofercie firmy TGap. Produkty dostępne są przez Internet. Do wyboru mamy kilka rodzajów łańcuszków z różnymi przywieszkami. Długi wisiorek, kółka, frędzle – to wszystko możesz mieć między nogami! Później wybieramy kolor. Złoty czy srebrny? To co, kupujemy?

TGap collection

Niespodzianka!

I tutaj pojawia się wspomniany haczyk. Po kliknięciu na opcję „kupuj” pojawia się informacja o firmie. Okazuje się, że TGap jest fikcyjną marką, a biżuterii na pewno nie kupimy. Zamiast tego możemy przeczytać, że łańcuszki powstał, aby by wywołać dyskusję na temat nierealistycznego ideału figury w mediach społecznościowych.

Ważne przesłanie

Koreańska projektantka chciała przekazać, że przerwa między udami jest jednym z głównych trendów dotyczących idealnej sylwetki, który został podchwycony i spopularyzowany. „Jasno pokazuje to siłę mediów, które wpływają na postrzeganie ciała (…) Jeśli pozwolimy im na szerzenie tak nierealistycznych ideałów, czy w końcu staną się one rzeczywistością?” – pyta Soo Kyung Bae. „Przez stworzenie tak niedorzecznych i szokujących produktów, chcę sprowokować ludzi do myślenia oraz refleksji nad naszym społeczeństwem i absurdalnymi rzeczami, które cenimy i na punkcie których mamy obsesję. To wywiera niepotrzebną presję na kobiety oraz dziewczyny” – dodaje projektantka.

tgap

Czy sądzicie, że Soo Kyung Bae wpadła na dobry pomysł?

Źródło zdjęć: www.tgapj.com

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego  sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ