bielizna damska

Bielizna damska – jak odpowiednio dobrać bieliznę

Dobór damskiej bielizny, biustonosza, majteczek, koszulek nocnych, czyli bardzo intymnych części garderoby, to proces, który należy przeprowadzić z niezwykłą starannością. Dzięki temu każda kobieta będzie się czuć wygodnie, wyjątkowo, seksownie, zmysłowo.

Biustonosze

Większość kobiet codziennie zakłada biustonosz. To narzuca pierwszą ważną cechę tej części garderoby, jaką jest wygoda. Musimy idealnie dobrać go do rozmiaru naszego biustu oraz jego kształtu i upewnić się, że nie odczuwamy dyskomfortu podczas noszenia. Źle dobrany biustonosz może na dłuższą metę mieć zły wpływ na nasze zdrowie.

Rozmiar i kształt mają ogromne znaczenie. Pamiętać trzeba, że piersi w zależności od kształtu różnie układają się w różnych miseczkach. Oraz o tym, że ich wielkość się zmienia z czasem, a wpływ na to mają różne czynniki, chociażby ciąża, dieta albo ćwiczenia fizyczne. Stąd wszystkie ekspertki kładą nacisk na konieczność dokładnego pomiaru przed zakupem. Oraz konieczność przymierzania stanika przed kupnem.

Warto mieć też świadomość tego, że zwykle po mniej więcej sześciu miesiącach biustonosz traci kształt, elastyczność i nie jest w stanie dobrze utrzymywać biustu. Czas ten może być nieco dłuższy w przypadku modeli luksusowych. Ekskluzywne biustonosze można sprawdzić na przykład w sklepie http://ewabien.com/pl/biustonosze.html. Oprócz tego, że są zmysłowe i dostępne w wielu kolorach, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co zwiększa ich trwałość.

Na co należy zwrócić uwagę, zanim kupi się biustonosz? Specjalistki są zgodne co do tego, że trzeba zwrócić uwagę na to, czy nie jest za luźny albo, czy nie opina za mocno. Przed zakupem dokonajmy pomiaru obwodu. Trzeba wykonać go na wydechu, tuż pod biustem, zaś liczbę, którą otrzymamy, trzeba zaniżyć o mniej więcej 5 cm. Natomiast nie zaniżamy ani nie zawyżamy rozmiaru miseczki, otrzymanego po zmierzeniu miarką na wysokości brodawek. Następnie patrzymy w tabelę rozmiarów, będącą punktem wyjścia do przymiarki.

Majteczki

Podobnie jak w przypadku majteczek, także w przypadku majteczek najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie, a dopiero potem znaczenie mają kolor, fason, zmysłowość, seksowność. Duże znaczenie mają figura, indywidualne upodobania. Niektóre kobiety idealnie czują się w stringach, inne w figach, spodenkach albo tangach. Dla innych głównym celem jest ekskluzywna bielizna, luksusowa i zmysłowa, która jest trwalsza, wygląda efektowniej. Przykłady takich luksusowych i jednocześnie seksownych modeli znajdują się między innymi w sklepie https://ewabien.com.

Ważne jest, aby dobrane elementy bielizny były dopasowane kolorystycznie i do sytuacji. Jeżeli planujemy intymne spotkanie, niech jak najlepiej podkreślają walory fizyczne, kształt, figurę. Kobieta szczupła powinna szukać modeli, dodających krągłości (jasnych), panie hojniej wyposażone przez naturę, niech postawią na majteczki wyszczuplające (ciemne, czarne). Mające szersze biodra niech raczej postawią na przykład na figi z głęboko wyciętymi nogawkami, bo optycznie wysłużą nogi. Panie z większym biustem nie powinny takowych wybierać. Boi piersi będą sprawiały wrażenie jeszcze większych. Lepiej wybrać majtki modelujące pośladki, z szerszą tkaniną na górze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

244 More posts in Moda category
Recommended for you
Grzegorz Krychowiak otworzył butik w Warszawie
Grzegorz Krychowiak otworzył butik w stolicy. Kto mu towarzyszył?

Grzegorz Krychowiak otworzył w Warszawie butik Balamonte. Piłkarz w swoim sklepie oferuje m.in. garniutury szyte...