Rodzaje peelingów

Peeling to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka. Ten zabieg pielęgnacyjny ma duży wpływ na wygląd i zdrowie naszej skóry. Nie zawsze jednak jesteśmy świadome, jaki jego rodzaj powinnyśmy wybrać. Do złuszczania naskórka dochodzi bowiem na różnych poziomach w zależności od preparatu, a także intensywności zabiegu. Jak poprawić stan naszej skóry?

medicoesthetiquemedispa.com

Skóra dwudziestolatki dość szybko się regeneruje, jednak ulega to zmianom w miarę upływu lat. Dlatego dobrze jest stosować peeling regularnie. Dzięki temu dłużej możemy zachować młody wygląd. Cera oczyszczona poprzez taki zabieg zdecydowanie szybciej wchłania odżywcze składniki zawarte w maseczkach oraz kremach. Peeling stosowany na skórę twarzy jest wykonywany za pomocą delikatnego masażu, powodującego również lepsze ukrwienie. Peelingi mogą być również stosowane na różnego rodzaju blizny, w tym potrądzikowe.

Peelingi dermatologiczne

Lekarz dermatolog na podstawie stanu skory ustała rodzaj stężenia preparatu, za pomocą którego złuszczymy naskórek. Zazwyczaj jest ono większe niż to w substancjach wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych.

Peelingi kosmetyczne

Celem takiego peelingu jest przede wszystkim poprawienie wyglądu skóry, przywrócenie jej blasku, poprawa kolorytu, zapobieganie starzeniu się.

Peelingi głębokie

Są polecane, kiedy uszkodzenie stanu skóry sięga III-IV stopnia. Można je wykonywać za pomocą lasera. Zabiegi te są przeprowadzane wyłącznie przez lekarzy specjalistów.

Peelingi średniogłębokie

Stosuje się je przy uszkodzeniu skóry, które dochodzi do III stopnia. Ze względu na bezpieczeństwo, podobnie jak w przypadku peelingów głębokich może być zastosowany tylko pod kontrolą lekarza.

Peelingi powierzchniowe

Działają wyłącznie w obrębie warstwy naskórka. Mogą je wykonywać nie tylko lekarze, ale również kosmetyczki, które mają odpowiednie kompetencje.

– Scrub – działanie tego zabiegu polega na wykorzystaniu naturalnych ziarnistości pochodzących np. z pestek owoców. Świetnie przygotowuje skórę do innych zabiegów.

– Peel-of – jest to rodzaj maseczki, którą po zaschnięciu na skórze ściąga się w całości. Razem z nią pozbywamy się martwych komórek naskórka. Konsystencją przypomina on galaretę. Jest polecany osobom o cerze normalnej lub mieszanej.

– Enzymatyczny – substancja nakładana na twarz zawiera, jak sama nazwa wskazuje, enzymy, które neutralizują martwe elementy naskórka. Przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej, suchej, a także naczyniowej. Stosuje się go na suchą skórę, a następnie zmywa wodą.

– Brushing – zabieg przebiega dzięki wykorzystaniu aparatury wyposażonej w pewien rodzaj szczoteczek, który ściera obumarłe komórki. Pozwala również na pozbycie się wszelkiego rodzaju kurzu, brudu, resztek demakijażu. Jest bardzo przyjemną formą masażu.

– Gommage – podobnie jak przy peel-of nakłada się go na twarz. Kosmetyk zasycha. Aby usunąć ten rodzaj peelingu należy go zetrzeć palcami. Na koniec twarz należy przepłukać wodą. Jest wskazany dla osób o cerze normalnej, mieszanej oraz tłustej.

Peelingi chemiczne

– Yellow Peel – jest polecany skórze, na której występują blizny potrądzikowe. Posiada także właściwości redukujące płytkie zmarszczki. Działa na kilku warstwach skóry, uważany za najmniej inwazyjny peeling chemiczny.

– GlykoPeel – peeling dermatologiczny wykonujemy za pomocą substancji zawierającej kwasy glikolowe. Skutecznie zwalcza objawy starzenia się skóry. Jego cena oscyluje w granicach 120-160 zł.

– HPP – peeling, który jest polecany w przypadku blizn trądzikowych, problemów ze skórą spowodowanych zbyt dużym wpływem słońca, przebarwień, itp. Ma właściwości odmładzające skórę.

Marta Nagórka

Źródło: http://urodaizdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ