Przedłuż trwałość perfum – 6 sposobów

Perfumując się ulubionym zapachem, chcemy by jego woń została z nami przez cały dzień bez konieczności ponownych aplikacji. Kupując perfumy z wyższej półki, liczymy, iż ich trwałość na skórze będzie zadowalająca – niestety nie zawsze tak jest. Czym kierować się przy wyborze zapachu i jakich trików użyć by aromat perfum był wyczuwalny jak najdłużej? Przedstawiamy kilka sprawdzonych rad.

Fot. 1

Przed zakupem zapachu pamiętaj, że najsilniej pachną eliksiry, potem perfumy, wody toaletowe, a najmniej trwałe są mgiełki do ciała. Na zakupy wybierz się rano, gdy Twój nos nie wdychał jeszcze różnych woni. Pamiętaj też by nie testować zbyt wielu perfum na raz, gdyż nos szybko się męczy i po rozpyleniu zapachu z trzeciego flakonika wszystkie perfumy będą miały dla Ciebie identyczny zapach. W perfumerii zwróć uwagę nie tylko na aromat, ale i na konsystencję– tłusta i błyszcząca jest gwarancją długiej trwałości kosmetyku. Pamiętaj również, że na trwałość zapachu wpływa wiele indywidualnych czynników, takich jak palenie papierosów czy potliwość ciała.

Jeżeli wybrałaś już swoje ulubione perfumy pamiętaj o kilku zasadach:

1.Zapach perfum będzie trwalszy, jeżeli zaaplikujemy je na miejsca, w których pulsuje krew – wewnętrzna strona nadgarstków i łokci, skóra za uszami.

2.Nie pocieraj o siebie nadgarstków po zastosowaniu perfum. Zapach rozpuści się, a przy energicznym tarciu możemy uszkodzić niektóre nuty zapachowe i zmienić charakter perfum.

3.Dobrze nawilżona skóra sprawia, iż aromat perfum zostanie z nami na dłużej. Jeżeli chcesz by zapach był intensywniejszy, stosuj balsamy nawilżające z tej samej linii co perfumy.

4.Wazelina wtarta w wybrane miejsce na skórze, np. nadgarstki, przedłuży trwałość perfum, jednocześnie nie zmieniając ich zapachu. Jeżeli nie boisz się ingerencji w ulubiony zapach, spróbuj np. olejku jojoba, oliwy z oliwek czy oliwki dla dzieci.

5.Producenci bardzo często oferują produkty z tej samej linii co perfumy. Sprawdź czy Twój ulubiony zapach jest też dostępny w formie żelu pod prysznic, balsamu lub pudru do ciała. Stosując te produkty, na pewno wydłużysz trwałość perfum.

6.Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu perfum. Trzymaj flakony w ciemnym, chłodnym miejscu. Jeżeli nie używasz perfum na co dzień, włóż je do lodówki. Niska temperatura sprawi, iż aromat nie wyparuje nawet po kilku latach.

 __________________

 Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ