6 książkowych propozycji na lato
Chociaż w okresie letnim mamy do wyboru więcej interesujących form spędzania czasu niż zimą, dla wielu osób najprzyjemniejszą jest czytanie. Już od dawna nie możesz znaleźć pozycji, która przypadłaby Ci do gustu? Postaramy się sprostać temu wyzwaniu.
Widnokrąg – Wiesław Myśliwski
Widnokrąg to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zapalonych czytaczy. Dzieło opowiada o losach Piotra, jego dzieciństwie i okresie młodzieńczym, po dorosłość. Nie brakuje tu dużej dawki humoru. Wątki osobiste przeplatają się z historiami rodziców, pozostałej rodziny, znajomych i osób mieszkających w sąsiedztwie. Przeszłość łączy się z teraźniejszością za pomocą zabawnych anegdot i opowieści. Wiesław Myśliwski w swój charakterystyczny, gawędziarski sposób stworzył dzieło, które pochłania się jednym tchem.
Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości – Jakub Żulczyk
25-letni student prawa, który kończy studia i uzależniona od gier video nastolatka wyruszają w podróż życia. Czy tę niedobraną parę faktycznie połączyła miłość? Wbrew pozorom debiutancka powieść Żulczyka ma o wiele głębszy sens, który czytelnik, smakując każde słowo, odkryje z niezwykłą przyjemnością.
Madame – Antoni Libera
Czasy PRL-u opisywane z punktu widzeniu nastolatka, który ma artystyczne zapędy i jest zakochany w dyrektorce szkoły, nie mogą być nudne! Trudno jest znaleźć dobrą książkę o miłości, ale z pewnością można zaliczyć do tego szeregu Madame. Pomysłowy bohater robi wszystko, aby zwrócić uwagę surowej i chłodnej dyrektorki, która jest jednocześnie jego nauczycielką. Jednak nie rozczarują się Ci, którzy liczą na coś więcej niż tylko wątek infantylnego zauroczenia.
Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki – Mario Vargas Llosa
Już sam tytuł powieści jest zachęcający i każe nam sprawdzić, co autor miał na myśli. Tytułowa niegrzeczna dziewczynka będzie zmieniać swoje wcielenia, nie zdradzając przy tym prawdziwego „ja” i co jakiś czas pojawiać się w życiu Ricarda, doprowadzając go do szaleństwa. To toksyczne uczucie będzie ukazane na świetnie przedstawionym tle historycznym oraz społecznym.
Miasto ślepców – José Saramago
W mieście, które nie ma nazwy, pojawia się epidemia białej ślepoty. Nikt nie zostaje oszczędzony: płeć, wiek, status społeczny nie mają znaczenia. Część osób dotkniętych chorobą zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce tworzy sią tam społeczność, która sama sobie wyznacza rządzących i poddanych. José Saramago napisał wspaniałe dzieło, które porusza problem ludzkiej kondycji.
Sto lat samotności – Gabriel Garcia Márquez
Jest to powieść wpisująca się w nurt realizmu magicznego. Powieść nie jest najnowsza – została wydana w 1967 r. i od razu odniosła sukces. Mario Vargas Llosa nazwał ją nawet arcydziełem, a znaczy to niemało w ustach twórcy Rozmowy w katedrze. Sto lat samotności opisuje kilka pokoleń rodu Buendiów na tle iberoamerykańskiej kultury. Zjawiska nadprzyrodzone i związki kazirodcze są naturalnym składnikiem tamtejszej rzeczywistości. Dzieło niebanalne, które trudno porównywać do innych.
________________________
Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.