5 pomysłów na prezent dla dziecka

5 pomysłów na świąteczny prezent dla dziecka!

W święta nie możemy zapomnieć o najmłodszych, ponieważ to oni najbardziej czekają na świętego Mikołaja i swoje wymarzone prezenty. Tak naprawdę dzieciom najłatwiej jest kupić świąteczny upominek. W dzisiejszych czasach sklepy oferują tak duży wybór zabawek czy ubranek, że nie musimy się długo zastanawiać. Jeśli nie masz kompletnie pomysłu my podpowiemy Ci, co możesz kupić maluszkowi!

Ubranko

Tego nigdy za wiele w dziecięcej szafie! Maluchy bardzo szybko brudzą swoje ubranka i trzeba je czasem przebierać nawet kilka razy dziennie. Dlatego jeśli nie masz pomysłu, jaką zabawkę kupić możesz to zdecyduj się na jakąś część garderoby. I wcale nie musi ona być nudna! W sklepach jest pełno odzieży dla dzieciaków z ich ulubionymi motywami z bajek, dlatego dziewczynka na pewno ucieszy się z sukienki czy bluzki z Elzą z „Krainy Lodu”.

Rodzice też na pewno będą zadowoleni z tego praktycznego prezentu.

Słodycze

Jeśli Twój budżet jest dość ograniczony i nie stać Cię na modną zabawkę, która czasem kosztuje nawet kilkaset złotych to zrób paczkę ze słodyczy. Dzieciaki kochają czekoladę, a święta to czas rozpusty, więc rodzice nie będę Ci mieli tego za złe. Nawet nie masz pojęcia jaką frajdę możesz sprawić maluchowi dużą paczką słodyczy, którą z pewnością od razu będzie chciał skosztować.

Taki prezent wyniesie Cię też dużo taniej, a sprawi mnóstwo radości.

Puzzle lub gra planszowa

Wbrew pozorom dzieciaki uwielbiają układać puzzle i grać w gry planszowe. Pomimo, że gadżety technologiczne są obecne niemal w każdym domu to rodzice nie zapominają o takich rozrywkach jak układanie puzzli ze swoimi pociechami. Poza tym to frajda dla całej rodziny i doskonały sposób na integrację oraz spędzanie wspólnie wolnego czasu.

Gra planszowa sprawdzi się świetnie nie tylko w rodzinnym gronie. Kiedy dziecko zaprosi do domu swoich rówieśników również będą mogli spędzić ten czas układając puzzle czy zabawiać się przy ulubionej planszówce.

Sprzęt sportowy

Nie mówimy tutaj tylko o desce snowboardowej czy nartach. Na myśli mamy na przykład sanki albo łyżwy. Jeśli dziecko nie do końca radzi sobie z jazdą na łyżwach to może być wspaniała motywacja do nauki. Kto z nas nie lubi jeździć na sankach? Taki prezent spodoba się nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom.

Natomiast jeśli wiesz, że planowany jest wyjazd na narty albo na deskę w okresie ferii to może warto kupić gogle, odpowiednią czapkę, rękawiczki, kombinezon czy bardzo ciepłe skarpety? Jeśli dysponujesz większym budżetem zdecydowanie możesz postawić na narty czy deskę.

Bajki

Które dziecko nie kocha bajek? Dorośli do dzisiaj wspominają swoje ulubione, które rodzice czytali im do snu. To będzie doskonała pamiątka! Oczywiście najbardziej polecamy bajki w formie książkowej. Natomiast jeśli chcesz iść z duchem czasu możesz zdecydować się na audiobook. To dobre rozwiązanie, kiedy rodzice nie zawsze mają czas czytać książki maluchowi przed snem, albo kiedy wybieramy się w długą podróż samochodem i chcemy zająć dziecku czas.

Bajki na DVD to też świetny pomysł. W telewizji nie zawsze trafimy na odpowiednią bajkę dla naszej pociechy albo nie mamy kanału tematycznego. Wtedy z pomocą przyjdzie bajka na DVD, którą możesz włączyć i wyłączyć w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ