Wstrząsająca spowiedź polskiej modelki! Zuzanna Buchwald szczerze o modelingu!

Polska modelka, Zuzanna Buchwald, która brała udział m.in. w pokazach Prady, Gucci oraz Versace wystąpiła w projekcie „Real Women Real Stories”, w którym szczerze opowiedziała o swoim dotychczasowym życiu oraz o wyniszczającej pracy w modelingu. Zobaczcie to niezwykle poruszające nagranie!

{youtube}6rdzoXWOAHc|600|450|0{/youtube}

Miłe złego początki?

Zuzanna Buchwald w dzieciństwie była bardzo energiczną dziewczynką. Należała do harcerstwa. Nie brakowało jej też aktywności sportowych – lubiła tańczyć, a przez 5 lat trenowała pływanie synchroniczne. Z tym sportem wiązała swoją przyszłość. Gdy miała 13 lat przypadkowo wysłała swoje zdjęcie do magazynu dla nastolatek. Po pół roku dostała zaproszenie od redakcji na sesje zdjęciową. Znalezienie się na okładce czasopisma było spełnieniem jej marzeń! Myślała, że na tym jej „kariera” się już zakończy, jednak potem szybko otrzymała telefon od warszawskiej agencji, z którą wkrótce podpisała kontrakt. Dziewczyna była niezwykle szczęśliwa, a o pływaniu nie było już mowy.

Musisz przestać jeść!

Jednak agencji nie podobało się, że Zuzanna jest za bardzo umięśniona. Radzono jej, że jeśli chce osiągnąć karierę w modelingu, to powinna przestać ćwiczyć oraz musi schudnąć. Nastolatka wzięła sobie te rady mocno do serca. Nie wiedziała jak w zdrowy, racjonalny sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę, gdyż przez wiele lat jadła normalne posiłki, a kalorie spalała na basenie. W końcu prawie całkowicie przestała jeść. Im była szczuplejsza, tym dostawała więcej poważnych propozycji w modelingu, a to utwierdzało ją w przekonaniu, że jej wartość i sukces przychodzi wraz z utratą kolejnych kilogramów. Pamiętała również, że wiele dziewczyn chciałoby być na jej miejscu, a ona nie może zniszczyć swojej życiowej szansy!

Wzruszające wyznanie modelki

Wkrótce Zuzanna Buchwald zachorowała na anoreksję, a potem na bulimię. W tym czasie przestała miesiączkować na trzy lata, miała problemy z zębami, znacznie pogorszył się stan jej skóry, a włosy wypadały garściami. Była również w bardzo złej formie psychicznej, miała mnóstwo kompleksów – czuła się brzydka, a samoocena modelki spadła do zera. Wiedziała, że jeśli przytyje, to jej zdjęcia już nie będą zdobić czołowych magazynów oraz nie zostanie zaproszona do współpracy podczas wiele pokazów. Taka dramatyczna sytuacja trwała cztery lata. Na szczęście modelka pokonała chorobę, odzyskała pewność siebie oraz dobre samopoczucie. Zuzanna wzięła udział w projekcie „Real Women Real Stories”, aby przestrzec młode dziewczyny, żeby nie słuchały tego, co mówią im inni o ich ciele. „To, co widzicie w lustrze, kiedy jesteście zdrowe to właściwy obraz Was. Nie zmieniajcie go – apelowała modelka. Buchwald cieszy się, że odważyła się opowiedzieć swoją historię. Ma nadzieję, że dzięki nagraniu wiele modelek oraz dziewczyn marzących o karierze w tej branży nie będzie ślepo podążać za wymaganiami okrutnego świata mody. Koniecznie obejrzyjcie to niezwykle poruszające nagranie!

Czy modelka o normalnych kształtach musi pożegnać się ze swoją pracą?

Zuzanna Buchwald jednak nie zrezygnowała z modelingu. Od choroby minęło już 9 lat. Obecnie pracuje głównie w Nowym Jorku. Rzadko bywa na pokazach, ale za to bierze udział w sesjach reklamowych. Tam nie jest na szczęście już wymagany rozmiar 0. Pracuje również dla projektantów, którzy szyją ubrania dla pań o bardziej krągłych, kobiecych kształtach, ale przede wszystkim jest szczęśliwa! Tak trzymać!

Drogie czytelniczki, jeśli uważacie, że to nagranie może dać do myślenia Waszym znajomym, które zatraciły się już w walce o ekstremalnie szczupłą sylwetkę, to udostępnijcie wideo na swojej tablicy. W grupie siła!

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ