Targi Première Vision 2017
Przez 3 dni, 2 razy w roku, w Paris-Nord Villepinte, spotyka się 6 głównych gałęzi przemysłu, zaopatrujących w materiały i usługi globalny rynek mody. Przemysły: przędzalniczy, materiałowy, skórzany, związany z projektowaniem, akcesoriami i technikami produkcji, spotykają się we francuskiej stolicy mody, podczas targów Première Vision 2017, które w tym roku trwają od 7. do 9. lutego.
Paryski Première Vision to także centrum relacji biznesowych, gdzie przybywa 60.000 profesjonalistów branży modowej z ponad 120 krajów, by dzielić pomysł, robić interesy i podejmować współpracę z 1900 wystawcami prezentującymi swoje usługi i towary w przystępnych cenach.
W ramach paryskich targów będziemy mieli okazję uczestniczyć w dodatkowych wydarzeniach tematycznych, takich jak: rozwiązania dla wyrobów dziewiarskich, propozycje dla producentów wyrobów dżinsowych oraz Maison d’Exceptions, czyli przestrzeń dedykowana kreatywności.
THE WEARABLE LAB
Jako osobną przestrzeń przygotowano projekt ,, The Wearable Lab”, poświęcony innowacjom i najnowszym technologiom, które mają zastosowanie w przemyśle modowym. Znajdziemy tu 10 eksperymentalnych prac z ostatnich 10 lat, które zostały stworzone przez twórców, takich jak: Sarah Angold (Anglia), Ezra+Tuba (Turcja), Ying Gao (Kanada), Nervous System (USA), Pierre Renaux (Francja), Clara Daguin (Francja), Anouk Wipprecht (Holandia). Projektowi towarzyszyć będą także konferencje, m.in.: “Fashiontech, future scene or utopia?”, w trakcie której uczestnicy zastanowią się nad przeciwnościami oraz perspektywami technologicznych rozwiązań w modzie.
Innym ważnym wydarzeniem będzie ,,50 odcieni indygo na… skórze”. Dowiemy się w jaki sposób w atelier Sukomo Leather, nieopodal Kyoto, indygo naturalnego pochodzenia jest używane do barwienia ogromnych fragmentów skóry. Liście indygo są zbierane ręcznie, a następnie suszone i przetwarzane według 600-letniej, japońskiej receptury. Materiały są następnie ręcznie farbowane, dzięki czemu każdy fragment skóry różni się odcieniem od pozostałych, co daje niesamowity efekt. W ten sposób barwi się miedzy innymi skórę cielęcą czy krokodylą.
Dlaczego użycie diamentów, korali czy szlachetnych kamieni ma ograniczać się do przemysłu jubilerskiego? Obuwie, paski, torebki i i inne akcesoria również powinny lśnić i zachwycać. Zdecydowanie z możliwości tych korzystają zwłaszcza producenci butów, wykorzystując w swoich modelach płaskie kamienie jubilerskie. Rośnie też popyt na korale, szczególnie połyskujące lub metalicznie opalizujące odmiany. Bez względu na to, czy są nitowane tak, jak w przypadku marki Amom, czy też mocowane na gorąco przez Hittit Transfer, bądź przyklejane, jak to ma miejsce w przypadku produktów Svarovskiego, ich zastosowanie jest wszechstronne. Biżuteria pojawia się nawet na tenisówkach czy butach sportowych. Oczywiście dekorowane są zwłaszcza buty na obcasach, czego dowodzi Tacchificcio Pienne swoimi pięknymi, kryształowymi projektami, czy też New & Best, przystrajając obcasy drogimi kamieniami.
Première Vision to niezwykłe wydarzenie, które nie tylko pozwala zapoznać się z najnowszymi trendami tekstylnymi, ale także nawiązać ważne kontakty ze specjalistami z branży modowej i poznać interesujące rozwiązania technologiczne.
Autor: Magda Niebrzydowska