Sprawdź czy jesteś przesadnie zazdrosna!

Zazdrość zazwyczaj jest nieodłącznym elementem każdego związku. Jesteśmy zazdrośni, ponieważ zależy nam na danej osoby i chcemy ją przy sobie zatrzymać. Sprawdź jednak, czy nie posuwasz się za daleko. Nadmierna kontrola i obsesyjna zazdrość często przynosi wręcz odwrotne skutki!

Fot. thesnowfairy.com

1. Zrozum, że nie jesteście jednością! – zakochane pary czesto wmawiają sobie, że są swoimi drugimi połówkami. Owszem, jednak nie czyni was to jednością. Pamiętaj, że nadal jesteście niezależnymi osobami, i każde z was ma prawo do prywatności lub własnych decyzji. Pamiętaj o tym jaka byłaś przed związkiem.

2. Wszędzie szukasz podstępu – twój partner wcale nie daje ci powodów do zazdrości a ty nadal szukasz dziury w całym? Przestań dopowiadać sobie zakończenia i zacznij mu ufać, jeśli udowodnił, że na to zasługuje.

3. Jesteś zazdrosna o każdą kobietę – jeśli masz do czynienia z seksowną blondynką, która flirtuje z nim na firmowych imprezach, masz prawo być zazdrosna. Jednak jeśli on zje lunch z dawną przyjaciółką lub polubi zabawne zdjęcie na Facebooku swojej byłej współlokatorki nie denerwuj się przesadnie. Relacje damsko-męskie nie zawsze muszą prowadzić do jednego.

4. Jesteś niespokojna gdy on wychodzi z kolegami – nie przejmuj się drobnostkami! To normalne, że raz na jakiś czas on chce zorganizować męski wieczór z przyjaciółmi. Ty powinnaś zrobić to samo ze swoimi koleżankami!

5. Sprawdzasz jego ex na Facebooku – patrzysz dociekliwie czy schudła lub czy on przypadkiej nie dał jej „lajka”? Zacznij żyć własnym życiem i zrozum, że on też miał byłe partnerki. Z naciskiem na „BYŁE”, bo przecież teraz jest z tobą.

6. Sprawdzasz jego wiadomości – to bardzo nie w porządku wobec niego. Nie masz prawa do takich zagrań. Jesli coś cię nurtuje, albo czujesz, że on może coś ukrywać, zapytaj go wprost.

7. Z góry nienawidzisz kobiet, które są wokół niego – jeśli on mówi, że jego koleżanka z pracy jest bardzo miła, nie popadaj w panikę. Jeśli chce cię przedstawić dawnej przyjaciółce nie mów od razu, że jest wredna i brzydka. Nie każda z kobiet chce ci go ukraść!

8. Robisz mu awantury bez powodu – nie wyżywaj się na nim tylko dlatego, że jesteś zazdrosna. Nie rób scen i nie wpędzaj go w zakłopotanie. Staraj się rozwiązać wszystko szczerą rozmową, i być może trochę większą dawką zaufania. Jeśli wybrał właśnie Ciebie, musisz być dla niego wyjątkowa!

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.ZOSTAW ODPOWIEDŹ