„Pocałunek” – premiera 12 maja w Ateneum

pocałunek2„Pocałunek” to nowoczesna interpretacja historii przypadkowego spotkania, za którym kryje się coś więc – już w maju na deskach Teatru Ateneum.

Ona poważna, on były komik. Góry, ławka, na której ona i on co jakiś czas się spotykają. Za pierwszym razem przypadkowo, za drugim też, ale kto wie, jak było za trzecim? Wygląda, że nic ich nie łączy, z biegiem akcji coraz lepiej rozumiemy jednak, dlaczego sztuka nosi tytuł „Pocałunek”.

Tę przejmującą, wzruszającą, ale i pełną delikatnego humoru sztukę napisał znakomity holenderski aktor, reżyser i dramaturg Ger Thijs, wciąż niesłusznie u nas nieznany. Realizując polską prapremierę „Pocałunku”, Ateneum stara się to niedopatrzenie jak najszybciej naprawić.

W spektaklu zagrają Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec. Reżyseruje Adam Sajnuk – młody reżyser, aktor, scenarzysta, który od 15 lat tworzy niezależny Teatr Konsekwentny. Spektaklami takimi jak „Kompleks Portnoya” i „Zaklęte rewiry” zdobył warszawską publiczność i uznanie krytyki. Tym razem w roli reżysera Sanjuk przedstawia historię niebanalnego uczucia w nowoczesnej i zaskakującej interpretacji.

– Praca z reżyserem, który wie czego chce to niezwykła przyjemność. Mamy duże zaufanie do jego wizji, która nieco przewrotnie zaskakuje – komentuje współpracę przy spektaklu Krzysztof Tyniec. – Adam posiada niezwykły dar przekonywania, nie pracowałam nigdy w tak fantastyczny sposób – dodaje Marzena Trybała.pocalunek

Nowoczesna interpretacja historii przypadkowego spotkania, za którym kryje się coś więcej, już w maju na deskach Teatru Ateneum.

Obsada                                                                            

Ger Thijs

przekład – Małgorzata Semil

reżyseria – Adam Sajnuk

scenografia – Katarzyna Adamczyk

występują: Marzena Trybała, Krzysztof Tyniec

PREMIERA: 12 kwietnia 2013, Teatr Ateneum, Scena 61

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ