Pierwszy w Polsce kalendarz LGBT+!

Pierwszy w Polsce kalendarz LGBT+!

“Projekt Q” – taką nazwę nosi pierwszy queerowy kalendarz w Polsce. Twórcami jest Grupa Stonewall, która organizuje poznański Marsz Równości. Kto wcielił się w modeli? Otóż są to członkowie stowarzyszenia. Wśród nich znany wszystkim dobrze Maciej Nowak, dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu.

mat.prasowe

Fotografie do kalendarza wykonał Chriss Addams.Mają one oddawać przede wszystkim różnorodność środowiska LGBT+. Twórcy opisują je jako zabawę queerem, płcią i stereotypami. Wśród modeli i modelek znajdują się geje, lesbijki, osoby niebinarne, transpłciowe, a także „tęczowa rodzina”. Wszyscy są członkami Grupy Stonewall.

 

Jak na razie wyprodukowano 500 sztuk kalendarza, ale przewidziany jest również dodruk, jeśli zainteresowanie będzie duże. Na razie kalendarz można kupić w internecie za jedyne 45 złotych. Twórcy chcą zysk ze sprzedaży przeznaczyć na małego busa, którym będą jeździć do małych miejscowości i edukować.

 

_________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1206 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Renault Twingo GT
Renault Twingo GT – przyciąga wzrok lepiej niż obcisła mini

W off-road raczej nim nie pojedziecie, ale do miasta nadaje się idealnie. Renault Twingo GT...