Onet pomaga ludności Jemenu akcją #helpyemen
8 sierpnia Onet uruchomi stronę Helpyemen.Onet.pl. Partnerami akcji #helpyemen są UNICEF, Polska Akcja Humanitarną oraz Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Onet wspiera zbiórkę pieniędzy na walkę z kryzysem humanitarnym w Jemenie.
Od 8 sierpnia pod adresem Helpyemen.Onet.pl będzie można znaleźć cykl materiałów redakcyjnych poświęconych sytuacji w Jemenie, a także namiary na strony internetowe partnerów akcji, za pośrednictwem których można dokonać wpłaty.
Yemen is dying …
Before our eyes a country is dying of hunger; more than 5 million people in Yemen are on the verge of starvation !!
Let's flood the social networks of this subject !!#HelpYemen #EndFamine #BeHuman pic.twitter.com/c5RcS2lDoh
— Brian AH-KEE (@j05ta) July 2, 2019
Goście opowiedzą jak można pomóc ofiarom konfliktu
– Kryzys jemeński jest najgorszą w tej chwili katastrofą humanitarną na świecie. Nasza pomoc, choćby drobna, ratuje tam życie kobiet i dzieci. Dlatego Onet w tę akcję się włącza i dlatego proszę Państwa o przekazanie choćby symbolicznej kwoty dla naszych Partnerów – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.
Gośćmi Bartosza Węglarczyka 8 sierpnia w programie „Onet Rano”, będą partnerzy Onetu – przedstawiciele organizacji humanitarnych, którzy opowiedzą o sytuacji w Jemenie i o tym, jak można pomóc ofiarom konfliktu.
https://twitter.com/YemeniJournal/status/1128243236298993669
Problemy Jemenu rozpoczęły się w 2011 roku
Problemy Jemenu rozpoczęły się w 2011 roku, kiedy upadły dyktatorskie rządy prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Nowym prezydentem został Abd Rabbuh Mansur Hadi. Ofensywa szyickich bojówek ruchu Huti w styczniu 2015 doprowadziła do obalenia jego rządów. W lutym rebelianci przejęli władzę. Na czele Rady Rewolucyjnej stanął Muhammad Ali al-Husi. Społeczność międzynarodowa uznała, że samozwańczy szyicki rząd Jemenu jest nielegalny.
https://www.instagram.com/p/BzWHKNAnASX/
Jemen zamieszkuje niemal 30 milionów ludzi
Jemen zamieszkuje niemal 30 milionów ludzi, 22 miliony potrzebuje pomocy humanitarnej lub ochrony, 17,8 mln osób nie je na co dzień nawet jednego pełnego posiłku, 16 mln nie ma dostępu do zdatnej do picia wody i urządzeń sanitarnych, a 16,4 mln nie otrzymuje odpowiedniej opieki zdrowotnej.
Zobacz również:
Źródło: Onet / Fot. kadr z wideo