New Face w Lookout Gallery

19 lutego 2015 roku Lookout Gallery zaprasza na wernisaż zdjęć oraz wideo Grzegorza Stefańskiego. New Face to kompilacja ciekawych projektów fotograficznych zrealizowanych przez artystę w 2013 roku.

 wystawa lookout life4style

New Face i Go-See oraz najnowsze wideo Stefańskiego odwołującego się do motywów trzech gracji to projekty, które będziemy mogli podziwiać w Lookout Gallery.

Grzegorzowi Stefańskiemu do zdjęć zawsze pozują osoby zawodowo pracujące przed kamerą – młode modelki lub tancerki, a artysta, wycofując się, pozostawia je przeważnie wyłącznie w towarzystwie aparatu lub w zupełnych ciemnościach. Fotograf portretuje przypadkowe i niezamierzone gesty.

Prace stworzone przez Grzegorza Stefańskiego wykorzystujące narzędzia portretowe tworzą surowe, realistyczne dokumentacje. Najważniejsze dla artysty jest zwrócenie uwagi na estetyczny i poznawczy aspekt relacji między modelem, nim i widzem. Największy nacisk artysta kładzie na badanie popkulturowych wątków istniejących w kulturze wizualnej. Dotykając zagadnień portretu, bada jego formułę i jednocześnie tworzy historię na temat relacji portretowanego z portretującym.

Wystawę będzie można zobaczyć od 20 lutego do 31 marca 2015 roku w Lookout Gallery przy ul. Puławskiej 41/22 w Warszawie.

Daria Sekula

ZOSTAW ODPOWIEDŹ