Najbliższy tydzień w Kinotece

uciekinier - sporteuroJuż 31 maja kolejne premiery i wydarzenia w Kinotece! Zaplanuj weekend pod znakiem dobrego kina i świetnej rozrywki. Poniżej, prezentujemy jak będzie wyglądał przyszły tydzień w Kinotece.

W ostatni piątek maja (31.05) premiera filmu Jeffa Nicholsa „Uciekinier”. W rolach głównych występuje Matthew McConaughey i Reese Witherspoon. Film opowiada historię niespotykanej przyjaźni między 14-letnim chłopcem a charyzmatycznym zbiegiem o imieniu Mud (McConaughey). Uciekający przed wymiarem sprawiedliwości i łowcami nagród Mud zjednuje sobie przyjaźń chłopców, którzy planują pomóc mu w ucieczce i odszukaniu miłości jego życia – Juniper (Witherspoon).

Również 31 maja odbędzie się seans przedpremierowy „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” 2D. To familijny film animowany w reżyserii Enrique Gato. Tedi Stones od dziecka marzy, by zostać łowcą skarbów. Zabawny zbieg okoliczności sprawia, że poczciwy budowlaniec zostaje wzięty za profesora archeologii. Razem z piękną podróżniczką Sarą, postrzelonym Peruwiańczykiem Freddy’m, psem-łakomczuchem Jeffem i niemą papugą “Angry Birdem” Belzonim, wyrusza na poszukiwania Zaginionego Miasta Inków. Legenda głosi, że ukryto tam magicznego Złotego Bożka, który obdarza swego właściciela nieśmiertelnością. Tropem ekipy łowców przygód podąża czarny charakter Arnoldson, działający na zlecenie międzynarodowej szajki rabusiów dzieł sztuki.

1 i 2 czerwca będziemy mieli okazję zobaczyć kolejny pokaz przedpremierowy. Tym razem jest to dramat kostiumowy „Wielkie nadzieje”. Ekranizacja arcydzieła światowej literatury z wielkimi kreacjami gwiazd światowego kina: Heleny Bonham Carter i Ralpha Fiennesa. „Wielkie nadzieje” – to epicka adaptacja słynnej powieści Karola Dickensa, której scenariusz napisał brytyjski autor bestsellerów David Nicholls. Całość wyreżyserował Mike Newell. Żyjący w ubóstwie sierota Pip (Jeremy Irvine) niespodziewanie otrzymuje od tajemniczego darczyńcy olbrzymią fortunę. Pieniądze pozwalają mu na całkowitą zmianę życia – teraz Pip jest bogatym londyńczykiem. Swoją nową pozycję wykorzystuje, by pozyskać względy pięknej arystokratki Estelli (Holliday Grainger), w której potajemnie kochał się od dziecka. Jednak szokująca tajemnica, kryjąca się za bogactwem Pipa, raz jeszcze odmieni jego losy, a także wszystkich, którzy są mu bliscy…

{youtube}1aAQj5wW7C4|600|450|0{/youtube}

Co więcej, już w czwartek 6 czerwca o 20:30 w Kinotece odbędzie się co tygodniowy cykl wydarzeń – Sekretny seans. Jeśli lubisz niespodzianki będziesz miał okazję zobaczyć film przedpremierowy, jednak aż do rozpoczęcia seansu nie będziesz wiedział na jaki film przyszedłeś. Gwarantujemy Wam niezapomniane chwile, jakie może dostarczyć wyłącznie spotkanie z najlepszym kinem światowym.

Jakby tego było mało, na ekranach Kinoteki prezentowane będą filmy: „Drugie oblicze”, „Wielki Gatsby” 2D i 3D, „Przelotni kochankowie”, „U niej w domu”, „Tajemnica zielonego królestwa” 2D i 3D dubbing, „Mambo, Lula i piraci” 2D dubbing, „Warszawa 1935” 3D, „We mgle” oraz „28 pokoi hotelowych”.

Źródło Kinoteka

Joanna Łuszczykiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

602 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
“No Time to Die”: oto tytuł nowego Bonda

Twórcy najnowszej odsłony filmu o przygodach Jamesa Bonda ujawnili oficjalny tytuł 25. filmu o agencie...