Mayday 2 w Och-Teatrze!

mayday-sporteuroJuż dziś, 28 maja na scenie warszawskiego Och-Teatru, premiera drugiej części przygód najsłynniejszego taksówkarza Londynu, Johna Smitha! Po świetnie przyjętym przez polską publiczność „Mayday’u”, wyreżyserowanym przez Krystyną Jandę w marcu 2012 roku, czas na ciąg dalszy wystawianej na West Endzie i Broadwayu najsłynniejszej farsy Raya Cooneya: „Mayday 2”!

Spektakl to dalsza część perypetii Johna Smitha, który od lat niemal bezkolizyjnie lawiruje między dwiema kochającymi go żonami, sumiennie rozpisując w małym notesie plan podwójnego życia. Czym jednak jest jeden notes wobec potęgi Internetu? Gavin i Vicky poznają się właśnie przez Internet i od razu czują, że wiele ich łączy – wspólne pasje, plany i marzenia oraz… ojciec, który jest taksówkarzem i nazywa się John Smith.

Na scenie występują tak jak w pierwszej części – Maria Seweryn, Monika Fronczek, Rafał Rutkowski i Artur Barciś, którzy zagrają ich postaci z części pierwszej , zmienione po latach – a dodatkowo pojawią się dzieci Johna Smitha i ojciec jego sąsiada Stanleya. Dwa razy tyle komplikacji i zabawy. Wszystkiemu towarzyszyć będzie muzyka zespołu Boney M. i stylistyka lat 80.

Uwielbiam to, uwielbiam… Reżyserię fars uwielbiam. – mówi reżyserka spektaklu, Krystyna Janda. –Tu trzeba naprawdę mieć w głowie poukładane… a dla aktorów to tzw. jazda totalna, trzeba być prawdziwym w przerysowaniu, mieć poczucie formy i gust, dobry gust,  temperament, wyrazistość, trzeba świetnie mówić… zresztą – czego nie trzeba?… wszystko tu trzeba umieć. Zagrać niemożliwe. Pokazać wiarygodnie największą bzdurę! Kocham to.

„Mayday 2” to spektakl, który rozbawi i oczaruje nie tylko fanów Mayday, ale wszystkich, którzy cenią dobre poczucie humoru i jeszcze lepsze aktorstwo.

 

{youtube}epiXZTQ7LaY|600|400|0{/youtube}


informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ