Instagram/ladygaga

Lady Gaga o jawnogrzesznicy! Czy to początek wielkiego nawrócenia artystki?

Skandalistka Lady Gaga bardzo zaskoczyła fanów, publikując na Instagramie swoje zdjęcie z katolickim księdzem! Oprócz tego dodała bardzo osobisty wpis, który świadczy o jej stosunku do Boga i wiary. Przeczytajcie koniecznie!

Instagram/ladygaga

Zaskakująca znajomość artystki

Kilka dni temu Lady Gaga na Instagramie opublikowała swoje zdjęcie z katolickim księdzem! Fotografia została wykonana po Mszy św. i opatrzona została podpisem: „Dziękuję ojcu Duffellowi za jak zawsze piękną homilię oraz wspólny lunch w mojej restauracji. Dzisiaj bardzo poruszyło mnie, gdy powiedziałeś, że, Eucharystia nie jest nagrodą dla doskonałych, ale pokarmem, który daje nam Bóg”.

Kim jest wspomniany ojciec Duffell?

O ojcu Johnie Duffellu z Nowego Jorku i jego oryginalnych metodach ewangelizacyjnych mogliśmy przeczytać już kilka lat temu w „New York Times”. Dzięki aktywnej duszpasterskiej działalności w jego parafii nie brakuje wiernych, a na Msze św. Przychodzi coraz więcej osób. Ojciec John bardzo dobrze poznał różne potrzeby lokalnej społeczności. Jakiś czas temu zmodernizował budynek parafii i kościoła, jego pomysłem jest również „wieczór z martini” (zamiast popularnych w Ameryce integracyjnych spotkań po Mszy tzw. „kawka z ciastkiem) oraz zainicjował lekcje angielskiego dla imigrantów. W jego parafii prym wiodą świeccy katoliccy liderzy, którzy organizują liczne „wieczory uwielbienia” oraz koncerty.

 Ciąg dalszy historii!

Zdjęcie z księdzem wywołało burzę w mediach. Tabloidy zarzuciły Gadze, że promowanie przez nią obscenicznego wizerunku scenicznego nie ma nic wspólnego w prawdziwą wiarą. Natomiast na jednym z zagranicznych portali internetowych „Catholic-Link” pojawił się artykuł dotyczący nowego „trendu” wśród celebrytów, którzy dzielą się swoją wiarą. Autorka przypomniała też, że gwiazdy są tak samo niedoskonali, jak inni ludzie i prosiła o modlitwę za Lady Gagę.

W odpowiedzi artystka opublikowała na swoim Instagramie fragment tego artykułu: „Więc co ma robić katolik w tych różnych sytuacjach? Wielu celebrytów udostępnia cytaty z Biblii, cytuje kapłanów i śpiewa muzykę chrześcijańską, w tym samym czasie prowadząc typowo Hollywoodzki tryb życia pozbawiony chrześcijańskich wartości takich jak umiarkowanie czy czystość. Są tacy jak Steph Curry, którzy wydają się traktować wiarę jako coś więcej niż status na Twitterze czy Facebooku”. Lady Gaga również odniosła się do tekstu: „Droga Becky Roach, Maria Magdalena umyła stopy Chrystusa. Była przez niego chroniona i kochana. Była prostytutką. Była kimś, kogo społeczeństwo poniża: tak jakby ona i jej ciało były śmietnikiem dla mężczyzny. Jezus ją kochał i nie osądzał jej. Pozwolił jej płakać nad sobą, otrzeć swoje stopy włosami nierządnicy. Nie jesteśmy po prostu celebrytami. Jesteśmy ludźmi i grzesznikami i nasze życie nie jest pozbawione wartości, ponieważ walczymy. Nasze winy są tak samo odpuszczone jak naszym bliźnim. Bóg nigdy nie jest kwestią mody, nie ważne kto w niego wierzy”.

 Fani zastanawiają się, czy to początek wielkiego nawrócenia Lady Gagi. Jak sądzicie?

Nieznana przeszłość Lady Gagi

Wiele osób nie wie, że Artystka w dzieciństwie chodziła do katolickiej szkoły dla dziewcząt, która jest prowadzona przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa. Piosenkarka niejednokrotnie wspierała finansowo swoją dawną szkołę oraz organizowała liczne zbiórki na jej rzecz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ