Konflikty w naszej kadrze? Rzecznik PZPN odpowiada

Konflikty w naszej kadrze? Rzecznik PZPN odpowiada!

Wiele osób zastanawia się, czy piłkarze przegrali na mundialu przez złą atmosferę w kadrze. Nie jest tajemnicą, że Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski nie przepadają za sobą. Jednak zgodnie mówią, że są z innych światów, ale grają w jednej drużynie. Jakie panują relacje w naszej reprezentacji? Rzecznik PZPN komentuje!

Konflikty w naszej kadrze? Rzecznik PZPN odpowiada

Czy piłkarze nie dogadują się ze sobą i przez napiętą atmosferę ponieśli porażkę na mundialu?

„Kamil Glik nie dogaduje się z Grzegorzem Krychowiakiem. Tak, Robert Lewandowski często jest na zgrupowaniach w swoim świecie. Od dwóch lat coraz bardziej w swoim świecie, z coraz większą liczbą spraw do załatwienia w czasie wolnym podczas zgrupowań. Nigdy też nie będzie miał serdecznych relacji z Kubą Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem, choć to akurat już żadna tajemnica. A i pozostałe podziały nie są jakoś specjalnie skrywane” – pisze dziennikarz  Paweł Wilkowicz w swoim felietonie dla Gazeta.pl.

https://www.instagram.com/p/BkKJ-SAjADj/?hl=undefined&taken-by=grzegorz.krychowiak

Jak jest naprawdę? Czy między kadrowiczami często dochodzi do spięć?

Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, uważa, że w kadrze nic niepokojącego nie dzieje się. Nie zawsze jest między zawodnikami kolorowo, ale wszyscy doskonale wiedzą, jaki mają wspólny cel i do tego dążą.

– Jestem z tą drużyną pięć lat. Nie czuć, żeby coś „w środku” było nie tak, żeby były problemy między zawodnikami . To grupa facetów. Nie każdy musi się śmiać, opowiadać sobie kawały, ale na boisku wszyscy wiedzieli, że grają w jednym zespole – mówił Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVN24.

Adam Nawałka już podczas konferencji prasowej zapewniał, że w reprezentacji nie ma podziałów.

„Nic takiego się nie działo. W takich momentach trzymamy się razem” – mówił selekcjoner.

https://www.instagram.com/p/BkLQbPdjSwk/?hl=undefined&taken-by=grzegorz.krychowiak

Emerytura coraz bliżej?

Jakub Kwiatkowski zwrócił też uwagę, że w naszej kadrze są „starsi” piłkarze, którzy potrzebują więcej czasu na regenerację. Jednak wszyscy mieli nadzieję, że Polakom powiedzie się na mundialu. Niestety rzeczywistość okazała się inna.

– Mamy zawodników już po „trzydziestce”, potrzebują oni więcej czasu żeby się zregenerować. Mundial to turniej o wiele trudniejszy niż Euro, ale mimo wszystko wierzyliśmy w wyjście z grupy – przyznał rzecznik PZPN.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.instagram.com/grzegorz.krychowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ