Dziecięce Kino Muranów

Kolejny wrześniowy festiwal, tym razem dla dzieci. Kino Muranów zaprasza na ponad 50 filmów dla najmłodszych.

www.pfslife.co.uk 

Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 27.09 – 5.10.2014 w 15 miastach: Warszawie, Wrocławiu, a także Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Tczewie, Toruniu oraz Wągrowcu. Impreza ma formę konkursu. Widzowie i jury będą wybierali najciekawsze pozycje.

 

{youtube}4C8k85yPABs|650|450|{/youtube}

 

Impreza zacznie się nietypowo – od rodzinnego filmowego śniadania w sobotni poranek w kilku warszawskich kawiarniach. Seanse filmów będą przeplatane warsztatami plastycznymi i rozwojowymi. Istotną częścią festiwalu będzie prezentacja dziecięcego kina norweskiego (tam ta gałąź kinematografii jest bardzo dobrze rozwinięta). Dorośli mogą wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz konferencji dla pedagogów i osób profesjonalnie zajmujących się kulturą dla dzieci oraz w warsztatach dla opiekunów i pedagogów o metodach pracy z filmem.

 

Filmy to szeroki wachlarz gatunków: animacja, filmy aktorskie (krótko i długometrażowe). Podzielone zostały na sekcje tematyczne o: przyjaźni, wyzwaniach oraz relacjach z rodzicami. To najlepsze filmy nakręcone w ostatnich latach dla młodych widzów (5-12 lat), w większości niepokazywane dotąd w polskich kinach. Pełen program dostępny jest tutaj (http://kinodzieci.pl/program/filmy/).

 

Festiwalowi towarzyszy zainicjowana przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty kampania społeczna „Dzieciaki na horyzoncie”, której celem jest zachęcanie do rodzinnych wypraw do kina na dobre filmy. Kampanię oraz festiwal Kino Dzieci wspierają ludzie kultury i mediów, którzy sami są rodzicami: Katarzyna Bonda (autorka kryminałów), Novika (wokalistka, autorka teksów), Maja Ostaszewska (aktorka), Katarzyna Stoparczyk (dziennikarka radiowej Trójki), Adam Woronowicz (aktor).

 

Michał Mościcki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ