Jak znaleźć mieszkanie skrojone pod naszą miarę?

Gdy planujemy zakup mieszkania, warto dobrze się zastanowić nad jego wyborem, bowiem skutki będziemy odczuwać przez wiele lat. Należy dokładnie przeanalizować to, na czym najbardziej nam zależy i znaleźć miejsce, które będzie dla nas idealne.

 

Wybór miejscowości
 
 
Wybór miejsca zamieszkania, to pierwszy, najważniejszy krok. Wiąże się on z wieloma aspektami – miejscem pracy, odległością od bliskich, otoczeniem. Kupując mieszkanie, wybieramy je często na całe życie, dlatego tak ważne jest poznanie okolicy, by w przyszłości codzienne czynności nie sprawiały nam problemu. Zastanów się na czym najbardziej Ci zależy – jeżeli posiadasz samochód, wybierz mieszkanie z garażem lub miejscem parkingowym, by móc bezpiecznie parkować. Jeśli dążysz do tego, by nie tracić czasu na dojazdy, poszukaj mieszkania, które będzie znajdować się niedaleko przystanków czy stacji metra. By codzienne zakupy nie wiązały się ze stratą czasu, warto sprawdzić czy w okolicy znajduje się supermarket. Opłacalnym jest przeanalizowanie, czy w bliskiej okolicy znajdują się place zabaw, siłownie, parki, gdzie będziemy mogli wypocząć lub aktywnie spędzić wolny czas bez konieczności dojazdu. Może okazać się tak, że wszystkie powyższe warunki zostaną spełnione, jednak mieszkanie będzie znajdować się w dość głośnej okolicy. Jeśli pomimo tego, że zależy Ci na spokoju, decydujesz się na mieszkanie w większym mieście, warto wybrać lokum na osiedlu. „Inwestorzy wychodzą naprzeciw wymaganiom swoich klientów. Niektóre osiedla, mimo że znajdują się w miastach, budowane są w spokojnych, pełnych zieleni okolicach. Lubelski deweloper Orion jest na przykład w trakcie budowania inwestycji Poręba Park, która znajduje się blisko lasu” – informuje pracownik tej firmy deweloperskiej.
 
28625649411 4ee752d4af n 1
 
Pierwotny czy wtórny?
 
 
Istotną kwestią jest także postanowienie, czy chcemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Gdy zdecydujesz się na kupno mieszkania używanego, może ono być w idealnym stanie i gotowe do zamieszkania, lecz czasem są to już mieszkania wiekowe. Warto w takim wypadku przeprowadzić inspekcję budynku, by nie okazało się, że właściciel zapewnia nas o idealnym stanie, a później będziemy musieli wydać sporą sumę na naprawę kilku rzeczy. Warto także zapytać potencjalnych sąsiadów o warunki mieszkaniowe w lokalizacji, którą się interesujemy. W ten sposób poznamy obiektywne opinie osób o danym miejscu. Kupowanie nowego mieszkania, to sporo korzyści – mamy pewność, że mieszkanie powstało we współpracy z profesjonalnymi firmami wykonawczymi, projekty zrealizowane są w najatrakcyjniejszych rejonach miasta, a wysoki standard jest w pakiecie z bardzo konkurencyjną ceną. W każdym z tych przypadków należy zapytać o ewentualne plany dotyczące zagospodarowania okolicy – budowa nowych bloków może zakłócać naszą ciszę, ale i zasłaniać widoki.
 
 
Dofinansowanie
 
 
Kupno mieszkania to spore wyzwanie finansowe – nie każdy może sobie na to pozwolić bez zaciągania kredytu. Należy dokładnie przeanalizować nasze możliwości finansowe i inne koszty związane z kupnem mieszkania, np. wykończenie, remont, opłacenie notariusza. Osoby przed 35. rokiem życia mogą skorzystać z pomocy państwa w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”, która polega na dofinansowaniu wkładu własnego. Wniosek o dofinansowanie wkładu własnego należy złożyć wraz z wnioskiem o kredyt w wybranym banku, który przystąpił do programu.
 
 
Artykuł powstał we współpracy z Orion Lublin.

__________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.  


ZOSTAW ODPOWIEDŹ