Jak się pozbyć bryczesów?

Czym są bryczesy? To nagromadzona tkanka tłuszczowa w dolnych partiach ciała – najczęściej pojawiają się na biodrach i po zewnętrznej stronie ud. Bryczesów nie jest łatwo się pozbyć, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Aby osiągnąć najlepsze rezultaty należy połączyć ćwiczenia fizyczne ze zdrową dietą oraz skutecznymi zabiegami modelującymi ciało. Gotowa do walki o smukłe i zgrabne uda?

Źródło: saybyebyebulges.blogspot.com

Zabiegi w gabinecie lekarskim i kosmetycznym na miejscowo nagromadzony tłuszczyk

Współczesna medycyna estetyczna oraz kosmetologia oferują szereg skutecznych, bezoperacyjnych zabiegów, których zadaniem jest modelowanie sylwetki, dlatego już nie musisz poddawać się inwazyjnej liposukcji czyli chirurgicznemu usuwaniu tkanki tłuszczowej.
Miejscowo nagromadzonego tłuszczyku można pozbyć się dzięki lipolizie iniekcyjnej. Zabieg jest prawie bezbolesny i polega na podaniu zastrzyku w „otłuszczone” miejsca. Mieszanina fosfatydylocholiny oraz deoksycholatu rozpuszcza adipocyty, następuje obkurczenie się skóry, a uwolniony tłuszcz przechodzi do krwioobiegu oraz wątroby, tam następuje jego rozkład i wydalenie z organizmu. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie opuchnięcia, a także siniaki, które szybko znikają. Zazwyczaj, aby uzyskać pożądany efekt zabieg należy powtórzyć. Dużym plusem tej metody jest to, że lipoliza iniekcyjna na trwałe niszczy komórki tłuszczowe, więc mamy pewność, że tłuszczyk w miejscu podania zastrzyku już do nas nie powróci. Efektem serii zabiegowej jest utrata ok. 4-5 cm w obwodzie.

Za pomocą lipolizy laserowej również można pozbyć się niechcianych centymetrów. Dodatkowo światło lasera odmładza, ujędrnia skórę oraz stymuluje skórę właściwą do produkcji kolagenu i elastyny. W czasie laserowego zabiegu można usunąć więcej tłuszczu za jednym razem niż podczas lipolizy iniekcyjnej. Jednak cena lipolizy laserowej jest znacznie wyższa.

Dobre rezultaty przynosi również kriolipoliza, w której wykorzystuje się działanie zimna, ponieważ adipocyty charakteryzują się niezwykłą wrażliwością na niskie temperatury. Podczas zabiegu niszczone są komórki tłuszczowe, natomiast mięśnie, kości i nerwy są omijane. Uwolnionych lipidów organizm pozbywa się poprzez wydalenie ich przez układ limfatyczny.

Postaw na masaż!

Polecany jest również masaż mechaniczny np. endermologia. Wykonuje się go specjalnymi głowicami, które zasysają oraz rolują skórę na zewnątrz i od wewnątrz. Zabieg nie tylko modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę, rozbija komórki tłuszczowe, ale także niweluje powstałe obrzęki. Również znacznie zmniejsza lub likwiduje nawet zaawansowany cellulit. Efekty są widoczne już po jednym zabiegu.

Ćwiczenia fizyczne na bryczesy

Jeśli chcesz zlikwidować bryczesy, to nie możesz unikać ćwiczeń fizycznych. Bez nich się nie obędzie. Miejscowo nagromadzony tłuszczyk szczególnie zmniejszają ćwiczenia cardio, dlatego jak najczęściej biegaj, pływaj (zwłaszcza żabką), skacz na skakance czy trampolinie, jeździj na wycieczki rowerowe lub korzystaj z orbitreka. Na bryczesy szczególnie skuteczne są tradycyjne przysiady. Zaleca się, aby takie ćwiczenia były wykonywane przez ok. 30-40 minut, minimum 3 razy w tygodniu. Wtedy procesy metaboliczne stale będą na „wysokich obrotach” i szybko pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Dobra dieta

Nie musimy nikogo przekonywać, że to jak jemy ma ogromny wpływ na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Aby pozbyć się bryczesów nie musisz stosować „specjalnej” diety. Wystarczy, że będziesz przestrzegać zasad racjonalnego odżywiania. Jedz 5 niedużych posiłków i wypijaj co najmniej 2.5 litra wody dziennie. Nie zapominaj także o jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców oraz unikaniu słodyczy, a także tłustych, ciężkostrawnych potraw.

 ______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ