Jak przygotować skórę na lato?

skora tekst life4stylePo kilku miesiącach nieciekawej pogody towarzyszącej jesieni i zimie, Twoja skóra może nie być w najlepszej kondycji. Mróz, silny wiatr i nagłe zmiany temperatur doprowadziły do jej przesuszenia, zmatowienia i sprawiły, że utraciła jędrność i ładny koloryt? Zadbaj o nią już teraz, aby latem promieniała  niczym słońce!

Pielęgnacja skóry wcale nie jest łatwą sprawą. Jeśli nie dopieszczałaś swojej cery regularnie, nie jest możliwe, by powstałe braki nadrobić w dwa dni. Póki pogoda wciąż ma zmienne nastroje, masz jeszcze czas, by uzupełnić swoją półkę z kosmetykami i poprawić jej kondycję przed nadejściem lata.

Na początku warto zadbać o odpowiednie nawilżenie, gładkość i koloryt skóry. W tym celu raz w tygodniu wykonaj peeling. Jeżeli masz delikatną i cienką skórę, ze skłonnościami do zmian naczynkowych, wybierz taki, który ma lekkie i łagodne dla skóry substancje ścierne. W przypadku, gdy zauważasz na skórze „skórkę pomarańczową”, wybierz taki, który będzie miał o wiele mocniejsze działanie ścierające. Do twarzy stosuj najlepiej peeling enzymatyczny. Pamiętaj, że przed wykonaniem zabiegu, należy przemyć twarz odpowiednio dobranym preparatem.

Kiedy przygotowujesz skórę na spotkanie ze słońcem, nie możesz pominąć wykonania odpowiednich masek na twarz i ciało. Do twarzy stosuj maski dobrane odpowiednio do posiadanego przez Ciebie rodzaju cery. Dla cery tłustej najodpowiedniejsze będą te, które normalizują pracę gruczołów łojowych, cera sucha polubi wszelkie maseczki odżywcze, zaś dla cery wrażliwej najlepsze będą maski z dodatkiem mentolu, arniki i rutyny. Do ciała natomiast, najlepszym wyborem będą maski antycellulitowe, które ujędrnią i nawilżą skórę.

Oczywiście, wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych, zawsze należy pamiętać o zastosowaniu kremów z dodatkiem filtrów. Zwróć szczególną uwagę na twarz, dla której zawsze odpowiedniejszy będzie wyższy filtr niż dla całego ciała. Pamiętaj, że to właśnie twarz i grzbiety dłoni są miejscami, które najszybciej się starzeją.

Bardzo istotnym elementem jest także odpowiednie nawilżenie i nawodnienie skóry, dlatego oprócz stosowania masek nawilżających raz w tygodniu, pamiętaj o wypijaniu przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

Dominika Dębicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ