Druga odsłona Teatrów Tańca

W poniedziałek 17 listopada zacznie się kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. Wydarzenie to obchodzi swoje 10 urodziny i potrwa cały tydzień. W tym roku wyjątkowo po edycji letniej odbędzie się druga edycja – jesienna.

fot. Marta-Ankiersztejn

W ramach festiwalu obejrzymy 9 spektakli przygotowanych przez choreografów z całego świata. Pojawią się tacy artyści, jak między innymi Daniel Abreu znany z poprzednich edycji, Ido Tadmora z duecie z Elwirą Piorun, a także całe grupy: Budapest Dance Theatre, NovaTanz/TanzFaktur i polscy przedstawiciele: teatry z Gdańska, Sopotu i Krakowa.

Festiwal został podzielony na dwie części: pierwsza to Konkurs Choreograficzny WarsawZAWIROWANIAdance i będzie się on odbywał od 17 do 19 listopada. Wejście w tych dniach jest bezpłatne, ale należy odebrać wejściówki. Druga część to już główne wydarzenia. Wśród nich znajdą się: finał konkursu, a także inne specjalnie przygotowane przedstawienia. Obejrzymy je w Teatrze Warsawy, Centrum Sztuki Współczesnej i jeden w Operze Narodowej. Tutaj obowiązuje wejście z biletami, które kosztują 10 złotych na każdy spektakl (oprócz Opery Narodowej). Można też kupić karnet na całe wydarzenie w cenie 80 złotych.

W tańcu nie liczy się polityka, ekonomia czy rozwój cywilizacji. Człowiek staje sam na sam z własnymi ograniczeniami, nie tylko fizycznymi, ale również psychicznymi. Uczy się wyrażać swoje emocje ruchem, szuka kontaktu z partnerem na scenie, ale przede wszystkim z odbiorcą, który także może stać się aktywnym uczestnikiem spektaklu – piszą organizatorzy.

Oprócz przedstawień organizatorzy przygotowali dla nas spotkania z artystami, pokazy filmów o tematyce tanecznej, wernisaże i panele dyskusyjne.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Festiwalu, który gości w stolicy już od 10 lat.

Więcej informacji i program: http://zawirowania.pl/

{youtube}UUjZfUPsp0qr_b0sxaRzMDtg|650|450|{/youtube}

Ada Koperwas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ