Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa jest dwutygodniowym programem odchudzającym. Stosując ją można stracić nawet 6kg, nie odczuwając przy tym głodu lub innych skutków ubocznych. Z pomocą tej kuracji nie tylko usprawnisz procesy przemiany materii i wyeliminujesz toksyny z organizmu, ale również zaopatrzysz go w niezbędne składniki odżywcze.

elguisantedigital.com

Główne założenia

Czas trwania diety jogurtowej wynosi 14 dni, w trakcie których można schudnąć nawet 6 kg. Podstawowym założeniem tej kuracji jest spożywanie jogurtów bogatych w żywe kultury bakterii. Można sięgać nie tylko po jogurty naturalne, ale również po owocowe o normalnej lub zredukowanej zawartości tłuszczu. Menu nie ogranicza się jedynie do produktów mlecznych. Urozmaicenie stanowi dodatek pieczywa, warzyw i owoców, co sprawia, ze dieta jogurtowa nie jest dietą monoskładnikową i restrykcyjną. Taki sposób odżywiania nie prowadzi do niedoborów pokarmowych i nie sieje spustoszenia w organizmie. Dzienny jadłospis powinien składać się z trzech zasadniczych posiłków skomponowanych z dowolnego jogurtu. Jeśli jest taka potrzeba, jadłospis można rozbudować o dwa kolejne posiłki.

Jakie zalety wynikają ze stosowania tej diety?

Niewątpliwym atutem diety jogurtowej jest bezpieczeństwo jej stosowania, ponieważ zaopatruje organizm we wszelkie niezbędne składniki pokarmowe. Jest skuteczną metodą na pozbycie się kilku nadprogramowych kilogramów, oczyszczając jednocześnie nasz organizm z toksyn i ubocznych produktów metabolizmu. Już po kilku dniach spożywania jogurtu pojawia się uczucie lekkości i dobrego samopoczucia. Jogurt posiada wiele dobroczynnych właściwości, ponieważ poprawia perystaltykę jelit i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Jest produktem bardziej lekkostrawnym niż mleko. Stanowi również doskonałe źródło białka, wapnia i witaminy A, niacyny, tiaminy i ryboflawiny oraz składników mineralnych takich jak fosfor, jod, potas i cynk. Jedna szklanka jogurtu dziennie potrafi zdziałać cuda – poprawia biodostępność innych składników odżywczych, obniża poziom cholesterolu i zwiększa odporność.

Przykładowy jadłospis

Śniadanie: jabłko, 150g jogurtu owocowego z łyżką pestek dyni lub jabłko, 2 kanapki z szynką drobiową i 150g jogurtu naturalnego.

Obiad: kotlet schabowy bez panierki, pół szklanki makaronu ugotowanego al dente, pomidor pokrojony w kostkę z dodatkiem sosu jogurtowego (5 łyżek jogurtu naturalnego, pół łyżeczki bazylii, sól i pieprz), sałatka z połówki awokado z dodatkiem 50g jogurtu owocowego o zawartości tłuszczu równej 0% lub 2 gotowane ziemniaki, niewielka porcja piersi z kurczaka smażona na łyżce oliwy, 250g gotowanego kalafiora, 150g jogurtu naturalnego.

Kolacja: kromka chleba razowego, 2 kawałki chudego białego sera, 150g jogurtu naturalnego, grapefruit lub 100g chudego twarożku z dodatkiem 150g jogurtu owocowego, sałatka: 1o0g gotowanych brokułów, pół małej czerwonej cebuli, pół czerwonej papryki, jajko na twardo.

Paulina Rożej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ