Dawid Podsiadło z nowym klipem do singla “Trofea”

Dawid Podsiadło zaprezentował teledysk do trzeciego singla z płyty “Małomiasteczkowy”. W klipie do utworu “Trofea” wystąpili m.in. Borys Szyc, Jerzy Stuhr, Agata Buzek i Magdalena Cielecka.

“Małomiasteczkowy” nie znika z czołówki list sprzedażowych w Polsce od prawie 30 tygodni. Album osiągnął status diamentowej płyty, tak samo jak dwa poprzednie krążki Dawida – “Comfort and Happiness” oraz “Annoyance and Disappointment”. Dwa pierwsze single z płyty, tj. “Małomiasteczkowy” oraz “Nie Ma Fal”, przez wiele tygodni były czołówką radiowych list przebojów i serwisów streamingowych, zyskując odpowiednio statusy diamentu i potrójnej platyny.

Dawid Podsiadło prezentuje klip do singla “Trofea”

W dniu swoich 26. urodzin, Dawid Podsiadło zaprezentował nowy klip. Wideo jest utrzymane w bardzo bajkowej i surrealistycznej konwencji kojarzącej się z twórczością Wesa Andersona. Pomysłodawcami teledysku są Dawid Podsiadło i jego menadżer Maciej Woć. Realizacją wideoklipu w reżyserii Daniela Jaroszka zajęła się firma Papaya Films.

— To największa produkcja teledyskowa jaką zrealizowaliśmy do tej pory. Ogromna ekipa, kilka dni zdjęciowych, horrendalna ilość pracy. Czuję się obłędnie wyróżniony tym, że tak wiele fantastycznych osób z produkcji, tylu znakomitych aktorów wzięło udział w tej przygodzie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za całe serce oddane by teledysk do “Trofeów” mógł powstać — mówi Dawid Podsiadło.

W najnowszym klipie oprócz Dawida występują: Agata Buzek, Zbigniew Zborowski, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Krzysztof Materna i Jerzy Stuhr.

— Chcieliśmy stworzyć coś więcej, niż kolejny klip. Bawiliśmy się formą, zmienialiśmy w kółko scenariusz, aż udało się wypracować finalny pomysł. Przyjęliśmy za punkt wyjścia surrealistyczny, wręcz bajkowy świat, w którym osadziliśmy naszą historię. Puszczamy w niej oko do odbiorcy, eksperymentując z animacją, symboliką i nawiązaniami do kina. To nasz hołd dla twórczości Wesa Andersona. Dla mnie punktem wyjścia zawsze jest obraz. Lubię dopieszczać każdy szczegół, każdy detal, ukrywać smaczki, które potem wyłapuje wprawne oko odbiorcy. Dlatego wraz z autorem zdjęć Wojtkiem Zielińskim, scenograf Anią Szczęsny i animatorką Marta Kasprzak, spędzaliśmy długie godziny na dyskusjach i omawianiu każdego kadru — mówi reżyser teledysku.

Jak przyznał Daniel Jaroszek, pomysł zaangażowania tylu znanych aktorów w jednym czasie i miejscu początkowo wydawał się absurdalny.

— A jednak udało się. Te 3 dni pracy na planie z aktorami, których podziwiam i szanuję, były naprawdę niezwykłym doświadczeniem — dodaje.

https://www.instagram.com/p/Bxo80sxIvnQ/

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na stadionie PGE Narodowy w Warszawie

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zagrają 28 września 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Obaj artyści należą do najbardziej rozchwytywanych w Polsce. Halowa trasa koncertowa Dawida Podsiadły została wyprzedana (w tym cztery koncerty na Torwarze) podobnie Taco Hemingway święcił tryumfy solo i wraz z Quebonafide jako Taconafide. Nadchodzący koncert na PGE Narodowym będzie pierwszym po dłuższej przerwie i jedynym, który artysta zagra w tym roku.

Zobacz również:

Katedra Notre Dame może się zawalić. Wyniki ekspertyzy są druzgocące

Źródlo: terazmuzyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

597 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Solar podsumował rok: “Nie po drodze nam ostatnio ale pozdro Paluch”

W jaki sposób Solar dokonał podsumowania? Zrobił to w opisie do numeru „Boarding 2019”. Czytamy:...