miniatura1life4style

Ciekawie „brzydkie” kobiety

bliznyoklife4styleNietypowy tatuaż

Blizny w europejskim społeczeństwie kojarzą się z przemocą, zbrodnią, oszpeceniem, ludzie wydają wiele pieniędzy na operacje usunięcia szram. Kobiety z niektórych plemion Afryki uznałyby to za marnotrawstwo. Same poddają się bolesnym zabiegom skaryfikacji aby ozdobić swoje ciało wymyślnymi wzorami. Zabiegowi zwanemu tatuażem bliznowym, poddawane są i młode dziewczyny szukające męża i kobiety, które przygotowują się do zawarcia związku, często jest to rytuał przemiany dziewczynki w kobietę. Rany w wielu przypadkach są specjalnie zaogniane, aby wolniej się goiły i przez to były bardziej widoczne. Świadczą one nie tylko o atrakcyjności, ale także o sile i wytrwałości kobiety.

pigmejkilife4styleAsymetryczna fryzura 

Pigmeje od wyglądu swoich kobiet oczekują raczej męskiej drapieżności. Dziewczęta strzygą swoje włosy w krótkie, asymetryczne fryzury, a ideałem jest niska i krępa figura. Kolejnym sposobem na podwyższenie poziomu atrakcyjności jest nacinanie górnej wargi, tak żeby odsłonić dziąsła. Specjalne wymogi dotyczą również zębów. Pigmejki piłują je, nadając im kształt zaostrzonych trójkątów.

Gejsze i kawai

Współcześnie gejsze są tylko wspomnieniem dawnej tradycji, ciągle jednak ideały, które reprezentowały fascynują mężczyzn. Śnieżnobiała cera, była i jest, nie tylko wyznacznikiem piękna, ale też oznaką wysokiego statusu społecznego. Świadczyła, że kobieta nie spędza dużo czasu na świeżym powietrzu i nie wykonuje pracy robotników. Aby osiągnąć efekt białej cery Japonki używają kremów z mocnym filtrem UV, zasłaniają ciało przed promieniami słonecznymi, a także używają rozjaśniających kosmetyków. Trendem, który zastępuje kult gejsz, choć jest on w dużej mierze na nim oparty, jest kawai (jap. słodkie, urocze). Japończycy pragną aby ich kobiety jak najbardziej przypominały małe dziewczynki. Najchętniej widzą je w białych podkolanówkach, krótkich kraciastych spódniczkach, z włosami geishalife4styleupiętymi w kucyk, ewentualnie, ubrane w różowy strój. Nieodłączny jest piskliwy, infantylny śmiech. Co ciekawe, na takie stylizacje decydują się nie tylko młode dziewczyny, ale także kobiety po 50. Kolejnym zaskoczeniem, jest zamiłowanie Japonek do krzywych zębów, najlepiej pokrytych czarnymi plamkami. Popularne są też zabiegi, po których można uzyskać efekt yaeba, czyli podwójnego zęba. „Wampirze” zęby są noszone nie tylko przez kobiety, ale też przez mężczyzn.

Żyrafia szyja

kobietyżyrafylife4stylePlemię Padong z pogranicza Birmy i Tajlandii słynie z tzw. kobiet-żyraf, o nienaturalnie długich szyjach. Już małe dziewczynki zakuwane są w mosiężne obręcze i nie zdejmują ich do końca życia. Ciężki metal, obniża linię obojczyków i sprawia, że szyja wydaje się dłuższa. Niestety, zabieg ten powoduje ogromne konsekwencje. Nieużywane mięśnie szyi zanikają, przez co zdjęcie obręczy groziłoby złamaniem kręgosłupa. Źródła tej tradycji nie są dokładnie określone. Obręcze, podobnie jak tatuaże u kobiet pająków, miały chronić dziewczęta przed porwaniem lub przed atakami dzikich zwierząt. Inna teoria mówi, że miały być zabezpieczeniem dla mężczyzn w razie zdrady partnerki, strach przed zdjęciem obręczy i urazem kręgosłupa miałby gwarantować stałość kobiety.

Ewa Szymańska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ