Chcesz mieć wymarzoną figurę? Postaw na Fit ball!

Treningiem Fit ball nazywamy połączenie fitnessu oraz ćwiczeń wykonywanych za pomocą piłki. To niezwykle wszechstronna forma aktywności, która nie tylko poprawia humor, ale także modeluje i wysmukla naszą sylwetkę, wzmacnia mięśnie oraz wspaniale poprawia koordynację ruchową oraz równowagę. Zatem, do dzieła!

Źródło: www.health.passion.ru

Jaka piłka jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie?

Odpowiednio przygotowany „sprzęt” do ćwiczeń to połowa treningowego sukcesu, dlatego zwróć uwagę, aby podczas siedzenia Twoje nogi w stawach kolanowych były oparte pod kątem prostym w stosunku po podłoża. Na pewno nie mogą być ustawione pod kątem ostrym, gdyż taka pozycja wymusza nieodpowiednią postawę ciała oraz wpływa na niepoprawne wykonywanie ćwiczeń. Piłka nie powinna być zbyt napompowana, ale także nie może być „flakiem”. Wskazane jest, aby podczas siedzenia lekko się uginała i oddawała siłę nacisku. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem treningu zdjąć biżuterię i zegarek, gdyż ostre, metalowe przedmioty mogą przedziurawić piłkę.

Piłka Twoją przyjaciółką, czyli korzyści z treningu fit ball

Koszt jednej piłki dobrej jakości to zaledwie 30-50 złotych, a przynosi ona mnóstwo korzyści! Wykorzystuje się ją podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, ale także w klubach fitness czy na siłowniach. My proponujemy, aby stała się również Twoją „towarzyszką”, nie będziesz tego żałować! Fit ball angażuje wszystkie partie mięśniowe. Aby złapać równowagę na piłce, mimowolnie napina się wiele mięśni, także tych głębokich (posturalnych).  Regularne treningi polepszą zatem koordynację ruchową, równowagę i zmniejszą problemy z błędnikiem. Dzięki ćwiczeniom będziesz bardziej gibka, a Twój chód nabierze lekkości i gracji. Systematyczny trening pomoże Ci wysmuklić sylwetkę oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Ćwiczenia z piłką również odciążają kręgosłup, wpływają na wzmocnienie mięśni brzucha oraz modelują talię. Są świetną zabawą i doskonałym „lekarstwem” na stres oraz rozdrażnienie, gdyż fantastycznie relaksują. Pozwalają również zapomnieć o problemach, ponieważ wymagają skupienia uwagi.

Poniżej przedstawiamy Wam skuteczny trening, który wyrzeźbi najbardziej newralgiczne części ciała 🙂

{youtube}5DLzVke4Tdk|600|450|0{/youtube}

Aktywne siedzenie dzięki piłce

Jeśli w pracy dużo pracujesz przy biurku, a wolny czas spędzasz przed ekranem komputera lub tabletu, to z całą pewnością Twój kręgosłup jest przeciążony. Nawet jeśli nie odczuwasz jeszcze z tego powodu dolegliwości bólowych, to przy takim trybie życia są one niestety w przyszłości nieuniknione. Główną zaletą piłki do siedzenia jest wymuszanie aktywnego siedzenia, czyli ciągłego balansowania ciałem we wszystkich kierunkach, co relaksuje i odciąża kręgosłup. W ten sposób wspomaga również proces odchudzania, gdyż zwiększa się wydatek energetyczny. Niestety piłka nie ma oparcia, dlatego też nie powinnaś siedzieć na niej dłużej niż przez dwie godziny, ponieważ w przeciwnym wypadku stanie się „udręką” dla Twoich pleców.

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ