Były pracownik oskarża TVP w Parlamencie Europejskim

We wtorek w Parlamencie Europejskim swoją petycję prezentował Piotr Owczarski, były pracownik TVP. Podczas posiedzenia Komisji Petycji opowiadał o sytuacji w polskich mediach publicznych, oskarżając byłego pracodawcę o mobbing i manipulacje.

– TVP została brutalnie przejęta przez partię rządzącą w Polsce, a wolność słowa i niezależność dziennikarska została zdeptana z taką siłą, jak nigdy wcześniej. Nie ma w TVP pluralizmu i niezależności oraz wymiany poglądów, jest za to brutalny atak na opozycję, język nienawiści i szczucie społeczeństwa – mówił.

– Pracownicy Telewizji Polskiej mają sprawdzane konta na Facebooku, osoby homoseksualne są wyrzucane z pracy, tak jak te doświadczone, samodzielnie myślące – kontynuował.

Waiting time. Only 2 hours.

Opublikowany przez Piotr Owczarski Wtorek, 22 stycznia 2019

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami argumentuje, że mobbing w TVP dotyczy wszystkich pracowników.

– Dla mnie ma to charakter obozu pracy w Korei Północnej. Jest nadzorca obozu w postaci wydawcy dnia i dyrektora, który mobbinguje ludzi i szef obozu – prezes telewizji, który bezpośrednio dzwoni i wydaje im polecenia. Chora machina od samego początku, do samego końca – tłumaczy.

Podczas wczorajszego wystąpienia na argumenty Owczarskiego odpowiadali europosłowie z PiS, którzy twierdzili, że “tworzy negatywny obraz Polski“. Doszło do wymiany zdań z europosłami opozycji.

Sam dziennikarz wielokrotnie podkreślał też, że na “patologię”, która trwa od trzech lat nie reagują czołowi politycy w kraju.

Przypomniał, że gdy zwolniono go w 2017 roku, wysyłał listy m.in. do Andrzeja Dudy i Beaty Szydło. Zwracał się o interwencję w sprawie mobbingu i bezpodstawnego zwolnienia. Ponieważ nie przyniosło to skutku, wystosował petycję do Parlamentu Europejskiego.

Debate in the European Parliament about Polish Television.

Opublikowany przez Piotr Owczarski Środa, 23 stycznia 2019

Obecny na posiedzeniu komisji Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, przypomniał, że w ciągu trzech ostatnich lat z TVP zwolniono około 200 dziennikarzy.

Po wczorajszym posiedzeniu komisja PE zdecydowała o pozostawieniu petycji Owczarskiego jako “otwartej”. Parlament ma również wystosować pisma do instytucji nadzorującej media publiczne.

Drodzy Polacy. Po długiej, trwającej ponad godzinę dyskusji Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego podjęła następujące…

Opublikowany przez Piotr Owczarski Wtorek, 22 stycznia 2019

fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3908 More posts in Newsy category
Recommended for you
Jak Norbi czuje się w "Jaka to melodia"? Anna Popek uchyla rąbka tajemnicy!
Norbi jest dumny z wyników oglądalności „Jaka to melodia?”. Program czeka lifting

Wokalista nie ukrywa, że doskonale czuje się w roli prowadzącego teleturniej „Jaka to melodia?”. Przyznaje, że został...