Klasyczny makijaż Bobbi Brown

Bobbi Brown jest światowej sławy makijażystką. Jej propozycje na makijaż oczu wyróżniają się prostotą i klasyką. Maluje kobiety w taki sposób, aby wydobyć z nich ich naturalne piękno. W swojej ostatniej książce „Magia spojrzenia” daje wiele cennych rad, jak kobiety same mogą wykonać oszałamiające smoky eye albo klasyczną czarną kreskę na górnej powiece.  

www.youtube.com

Bobbi Brown w latach 80. stała się sławna w świecie make-upu dzięki temu, że stosowała w sposób umiarkowany naturalne odcienie, co było wyraźnym kontrastem dla panującej ówcześnie mody na jaskrawe cienie do powiek. Przez cały czas pozostaje wierna swoim zasadom i do dziś jej styl makijażu wyróżnia się naturalnością.

Sławna i uznana na świecie makijażystka napisała już osiem książek dotyczących make-upu i urody, a jej ostatnia „Magia spojrzenia” jest swoistym podręcznikiem nie tylko makijażu oczu, ale też pielęgnacji twarzy. Daje praktyczne wskazówki jak zniwelować cienie pod oczami – plasterki ogórka lub zimne torebki z herbatą to stare, ale wciąż sprawdzające się sposoby. Ponadto powinno się spać z uniesioną lekko głową, bo to zapewnia naturalny drenaż limfatyczny, wówczas obrzęki pod oczami będą mniejsze. Bobbi Brown dba nie tylko o piękny makijaż, ale również o naturalny i zdrowy wygląd cery kobiet.

Podstawą dobrego makijażu jest korekta. Żaden make-up nie powinien odbyć się bez wcześniejszego nałożenia kamuflażu i korektora. Kamuflaż to kosmetyk o zbawiennych właściwościach – neutralizuje cienie, rozjaśnia i maskuje przebarwienia w okolicy oka. To bardzo ważne, aby najpierw nałożyć kamuflaż, a następnie korektor. Kolejnym krokiem są idealne brwi. Odpowiedni kształt (nadany przez profesjonalistę) i kolor w odcieniu włosów są zwieńczeniem całego makijażu. Według Bobbi Brown każda kobieta powinna odnaleźć dwa kolory cieni do powiek pasujące do jej karnacji, by za ich pomocą wykonać szybki makijaż oczu. Wystarczy dodać do nich tusz do kresek i maskarę, by naturalny make-up był gotowy w 5 minut.

Podstawowy makijaż oczu według Bobbi Brown składa się z sześciu czynności:

  • Wypełnij kontur brwi.
  • Nałóż jasny cień na całą powiekę – od linii rzęs po kość oczodołu.
  • Średnim odcieniem pomaluj powiekę od linii rzęs do załamania powieki.
  • Najciemniejszy kolor nanieś w załamaniu powieki i lekko rozmaż go w górę i w dół.
  • Obrysuj oko eyelinerem tak, by kreski spotkały się w zewnętrznym kąciku oka.
  • Pomaluj górne i dolne rzęsy tuszem.

Ponadto w swoim podręczniku Brown podaje techniki makijażu dla wybranych kształtów oczu oraz ich koloru, a także sposób wykonywania makijażu przez kobiety, które noszą okulary. Bobbi Brown sama jest okularnicą, dlatego ten aspekt był dla niej szczególnie ważny.

Warto wiedzieć, że Bobbi Brown ma własną linię kosmetyków do makijażu oczu. Produkcję kolorowych kosmetyków rozpoczęła od szminki wydanej pod marką „Bobbi Brown Essentials”, która swój debiut miała w znanym luksusowym domu towarowym na Piątej Alei. Od tamtej pory Bobbi płynie na fali sukcesu i wydaje przeróżne cienie do powiek, szminki, lakiery do paznokci, eyelinery, ale też przyrządy do makijażu. W 2014 roku wprowadziła na rynek nawet własną linię okularów. Jej kosmetyki o naturalnych odcieniach opakowane są w stylowe minimalistyczne pudełeczka, połyskujące luksusową czernią. Nie sposób nie zauważyć ich w drogerii i przejść obok nich obojętnie.

Karolina Wójtowicz 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ