Armani rezygnuje z prawdziwych futer!

81-letni projektant, który stale wyznacza trendy na rynku, Giorgio Armani oficjalnie ogłosił, że jego dom mody rezygnuje z używania naturalnych futer. Wyznał, że przy dzisiejszych innowacjach, które możemy wprowadzić, w świecie mody nie ma już miejsca na zadawanie takiego cierpenia zwierzętom.

Fot. Instagram/Armani

Legendarny projektant, który zasłynął wraz ze swoją luksusową marką dzięki szyciu kostiumów dla gwiazd kina, właśnie oficjalnie ogłosił, że nie będzie dłużej używał naturalnych futer. To wielki krok w świecie mody, zwłaszcza dlatego, że Armani nieustannie wyznacza trendy i należy do grona najpopularniejszych projektantów świata. Jego majątek wycenia się na ponad 7 miliardów dolarów.

Okazuje się, że Armani zawarł prozumienie z organizacją Fur Free Alliance, która staje w obronie praw zwierząt, i zarzesza ponad 40 innych tego typu organizacji z całego świata.

Dom mody Armani wystosował oficjalne oświadczenie, w którym czytamy:                

Mam przyjemność poinformować, że Armani Group podjęła stanowcze zobowiązanie wycofania futer zwierzęcych ze swoich kolekcji. Postęp technologiczny, który dokonał się przez ostatnie lata, zapewnił nam alternatywne materiały i sprawił, że okrutne praktyki wobec zwierząt stały się niepotrzebne. Kontynuując wprowadzane od dawna pozytywne zmiany, moja firma decyduje się teraz na poważny krok, by pokazać naszą troskę o ochronę zwierząt i środowiska.

To znaczy, że cała Armani Group, czyli wszystkie marki zarządzane przez projektanta (Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Jeans oraz Armani Casa), nie będą więcej sięgały po naturalne futra, ale w zamian wykorzystywały innowacje, które prowadzą do ich zastąpienia.

Nowa „zasada” wejdzie w życie począwszy od kolekcji na sezon jesień-zima 2016, chociaż Armani już w poprzednim sezonie postanowił zastąpić prawdziwe futra, syntetycznymi, które wyglądają równie dobrze.

Armani poprzez swoją decyzję dołączył do takich marek jak Hugo Boss, Calvin Klein, Zara i H&M. Decyzję wspierają również Stella McCartney i Vivienne Westwood, które również opowiadają się za używaniem syntetycznych materiałów imitujących naturalne futra. 

_______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

569 More posts in Świat mody category
Recommended for you
Streetwear – czego już nie nosimy?

Jak głosi klasyk - moda przemija, styl pozostaje. Dzisiaj coś o modzie. Albo raczej anty-modzie?...