[VIDEO] Arabskie cyfry w polskich szkołach? – Nie zgadzam się! Broń Boże!

YouTuber Krzysztof Wójtowicz postanowił dowiedzieć się, co Polacy sądzą o pomyśle Unii Europejskiej, która w związku z nasilającym się kryzysem imigracyjnym postanowiła wprowadzić do szkół nauczanie cyfr arabskich. Po odpowiedziach mieszkańców Krakowa widać, że zamachy terrorystyczne we Francji i Belgii najwidoczniej tak ich wystraszyły, że zapomnieli nawet, czego uczyli się na matematyce.

arabskie cyfryYoutuber wykorzystał powszechny w Polsce strach przed islamizacją, by zakpić z Polaków. Zamiast samodzielnie zastanowić się nad zadanym pytaniem, Polacy od razu zaczęli powtarzać zasłyszane banały o islamskim najeździe i Unii Europejskiej, która bez wahania zgadza się na wszystko w imię poprawności politycznej. Na to właśnie liczył Wójtowicz.

Niestety, poza stereotypowym myśleniem Polaków, zadane pytanie skompromitowało także naszą znajomość podstaw matematyki.

Choć część respondentów natychmiast zorientowała się o co chodzi, większość przechodniów odpowiadało zgodnie z oczekiwaniami Wójtowicza.:

– W jakim celu? – pyta mieszkanka Krakowa. – Skoro oni nie akceptują naszej kultury, to dlaczego mamy się przystosowywać do nich? – podpowiada jej koleżanka.

– Sądzę, że to powinno być wyborem każdego – dodał ktoś inny.

– A to nie jest żart? Nie zgadzam się! Broń Boże! My jesteśmy krajem suwerennym! Mamy powiedzenie: „Polacy nie gęsi, swój język mają”, więc uczmy się swoich języków. Bardziej połóżmy nacisk na nasze języki niż na obce – oburzył się przechodzień.

– W szkołach? Uważam, że to jest głupi pomysł. Ale każdy ma wybór i każdy może się uczyć wedle swoich zainteresowań i wedle tego, czy chce – rezolutnie przyznaje ktoś inny.

Były też bardziej entuzjastyczne odpowiedzi:

– Pewnie, czemu nie? – pyta przechodzień.

– Fajnie by było wiedzieć coś takiego. Zawsze coś nowego – mówi inny.

Zobaczcie sami:

 

 {youtube}QUm0PZcTwrc|600|450|0{/youtube}

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ