Przewodnik po warszawskich parkach

Wydawać by się mogło, że fala upałów to najgorsze co może spotkać mieszczuchów. Betonowe budynki potęgują uczucie skwaru, a asfalt roztapia się pod nogami. Na szczęście coraz więcej metropolii (w tym nasza, poczciwa Warszawa) stawia na zieleń i rozwija tereny rekreacyjne. Przed wami lista idealnych miejsc na piknik z dala od drapaczy chmur.

park obrazlife4style


Łazienki

Idealne na randkę, spacer z przyjaciółmi, poranny jogging. Łazienki Królewskie to niezwykły park uznawany za jedno z najpiękniejszych założeń romantycznych w Europie. Znajdowała się tu letnia rezydencja ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta. Rozległy teren powoduje rozkoszne uczucie intymności i sprawia, że podczas odpoczynku, tłumy turystów nie wydają się być uciążliwe. Mogą być małe kłopoty z okupowaniem trawnika, bo czasem ochrona jest nieugięta, ale mnogość ławek i miejsc do wypoczynku z pewnością wszystko zrekompensuje. No i oczywiście w Łazienkach

Park Skaryszewski

To zabytkowy park krajobrazowy usytuowany na Pradze, między Kamionkiem, a Saską Kępą. Jest to jeden z najładniejszych parków Warszawy. Od północy graniczy z Jeziorkiem Kamionkowskim. Miał to być wielkomiejski park rekreacyjny i wypoczynkowy z siecią komunikacyjną przystosowaną do ruchu pojazdów konnych. Potoczna nazwa parku “Skaryszak” pochodzi z gwary warszawskiej. Zaprojektowane sztuczne jeziorka doskonale współgrają z bujną zielenią. Utworzono tu również wzgórza, sztuczny wodospad i rozarium. Nazwa została nadana na pamiątkę nieistniejącego już dziś miasta Skaryszew. W 2009 r. park uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz trzecie miejsce w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie.

Pole Mokotowskie

Miejsce aspiruje do miana polskiego Central Parku. I rzeczywiście, ze względu na mnogość możliwości, jakie oferuje, zdecydowanie spełnia wszelkie wypoczynkowe zachcianki warszawiaków.  Park Pole Mokotowskie im. Józefa Piłsudskiego rozciąga się na terenie dawnego Lotniska Mokotowskiego. Pod koniec XIX w. istniał tu tor Towarzystwa Wyścigów Konnych. W latach 30. XX w. lotnisko przeniesiono na Okęcie. W dniu 17 maja 1935 roku odbyły się tu uroczystości pogrzebowe Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecny park powstał w latach 70. i 80. XX wieku według projektu Stanisława Bolka. Dwie części parku, śródmiejska i ochocka łączy kładka nad Aleją Niepodległości. Jest jednym z najbardziej popularnych miejsc spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy i rolkarzy. Na terenie parku znajduje się m.in. ścieżka im. Ryszarda Kapuścińskiego, pomnik psa, artystyczne rzeźby z piaskowca, a także popularne knajpy Bolek i Lolek, gdzie można zjeść i zrelaksować się przy piwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ