Zachwyć się Berlinem w Warszawie!

W dniach 17-29 października Warszawa będzie gościć wyjątkową inicjatywę, „Pop into Berlin”, czyli najnowsze berlińskie trendy w kulturze, sztuce, kulinariach, modzie, urodzie i lifestylu. Wszystko to pod hasłem „BERLIN 365/24”. Tym razem gospodarzem tej inicjatywy, odbywającej się w całej Europie, będzie Warszawa, w której, przy placu Dąbrowskiego 8, przez dwa tygodnie zagości „Pop into Berlin”.

 mat.prasowe

„Pop into Berlin” to dwa wyjątkowe wydarzenia: „Pop-up-Store” i „Pop-up-Club” odbywające się tydzień po tygodniu, które będą prezentować przeróżne atrakcje niemieckiej stolicy. Najnowsze trendy w rozrywce, kulturze, zdrowym jedzeniu i wegańskiej modzie inspirowanej recyklingiem oraz mnóstwo innych atrakcji będzie tworzyć niepowtarzalną atmosferę rodem z Berlina.

W dniach 17-29 października serce Berlina przeniesie się do Warszawy.

Podczas „Pop into Berlin” warszawiacy i odwiedzający goście będą mieli możliwość:

– zajrzenia do „teledisko” – najmniejszego klubu nocnego na świecie

– podziwiania, po raz pierwszy w Polsce, TRISTANA – jedynej repliki słynnej czaszki Tyranozaura ze zbiorów berlińskiego Muzeum Historii Naturalnej

– przyjrzenia się z bliska słynnej berlińskiej maskotce – Ampelmannowi, który oznajmiał mieszkańcom Berlina Wschodniego, kiedy bezpiecznie przejść przez ulicę, a także zachwycenia się oryginalną sztuką użytkową, np. kubkami zrobionymi z fusów po kawie

– uczestniczenia w specjalnie przygotowanym programie Pop-up-Club, odzwierciedlającym kulturalną scenę berlińską: upcyklingową architekturę (przetworzone odpady wtórne, z których powstają designerskie, wartościowe produkty) reprezentowaną przez kolektyw „raumlaborberlin”, prefrormance artystyczny stworzony specjalnie na tą okazję, czy występy DJów

 

Pop-up-Store od 17 do 23 października

W tym czasie zarówno warszawiacy, jak i turyści odwiedzający „Pop-up-Store”, będą mieli okazję do zapoznania się z niemiecką stolicą i zakosztowania jej przedsiębiorczej i innowacyjnej atmosfery, właśnie poprzez kreatywność, która cechuje najlepsze produkty berlińczyków. „Pop-up-Store” to również możliwość obejrzenia, dotknięcia i kupienia wielu awangardowych przedmiotów przywiezionych z niemieckiej stolicy. To właśnie tutaj ponad 20. berlińskich producentów zaprezentuje swoje najbardziej ekskluzywne produkty – od akcesoriów modowych w przystępnych cenach, po unikatowe dodatki z najwyższej półki.

 

Pop-up-Club od 25 do 29 października

Z kolei „Pop-up-Club” otworzy swoje podwoje i pokaże najnowsze artystyczne i kulturalne trendy Berlina pod hasłem „BERLIN 365/24”. Partnerzy wydarzenia reprezentują również różne ekscytujące obszary, architekturę, sztukę i muzykę, czy koncept Creative City, które charakteryzują unikalną kulturę Berlina. Każdy dzień skupia się na jednym z tych tematów i jest moderowany przez eksperta z danej dziedziny: raumlaborberlin, Creative City Berlin i Newniq, Berlinische Galerie, Music Tech Fest i Musicboard Berlin.

W dniach 25-29 października klub zaprasza we wczesnych godzinach wieczornych i proponuje różny format rozrywki, od  wystaw, poprzez koncerty czy wideo instalacje.

 

Odwiedzający odkryją współczesną twórczość tego miasta obcując jednocześnie z muzyką i szeroko pojętą sztuką. W tym czasie, pod koniec każdego dnia, odbywać się będzie „Berlin Club Party” – krótki „wypad” po nocnym Berlinie, a wszystko to tuż za rogiem.

 

Jak twierdzi Burkhard Kieker, prezes visitBerlin, „będzie nam niezwykle przyjemnie spotkać się z warszawiakami i pokazać różne oblicza i tajemnice berlińskiej kultury poprzez najnowsze produkty i wystawy.” Ma on również nadzieję, że odwiedzający „Pop into Berlin wybiorą się w przyszłości do niemieckiej stolicy i przekonają się sami, jak świetnym miastem jest Berlin.

Berlińskie marki prezentowane w „Pop-up-Store: 

– teledisko: Czy to budka telefoniczna? Czy to automat do zdjęć? Nie, to najmniejszy klub na świecie!

Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie: Jak w Parku Jurajskim, tyle że naprawdę. 

Frau Tonis Parfum: WońBerlina.

Candy Farm Berlin: Sen Jasia i Małgosi w ręcznie robionym deserze.

TomShot: Kreatywna i stylowa biżuteria.

AMPELMANN: Fantastyczny świat ludzika ze świateł na przejściu dla pieszych.

Kaffeeform: Sztuka picia kawy z kubka zrobionego z fusów od kawy. 

Raki: Postmodernistyczna i chaotyczna moda kreowana przez mieszkającą w Berlinie dziewczynę z Barcelony. 

Knalle: Wyśmienita prażona kukurydza dla wybrednych kinomanów. 

ManuTeeFaktur: Organiczna, egzotyczna i awanturnicza herbata. 

MINGA BERLIN: Skarpetki, które rozgrzeją Twój dzień.

Blank Etiquette: Gdy haute couture napotka modę uliczną. 

Format: Otwarta, wszechstronna, minimalistyczna i wegańska moda. 

P|AGE: Wyszukane wzornictwo i barwy Majów.  Moda globalna, ale nie zglobalizowana. 

TA-STE: Moda przyszłości w stylu klasycznym. 

minimum: Praktyczny wystrój wnętrza, minimalistyczne dekoracje, dyskretne akcenty.

OAK: Pielęgnacja brody. Broda to styl życia. 

Panono: Po prostu najlepszy panoramiczny aparat 360o na rynku. 

Paprcuts: Fajne portfele, oryginalne wizytowniki, etui …  Wszechświat małych rzeczy i wielkich idei.  

Papertrophy: Zwierzęta z papierową duszą.  Dosłownie dzikie origami. 

 

Artyści wspierający  „Pop-up-Club”:

 

Architektura:

– raumlaborberlin: To kolektyw architektów, których praca to połączenie architektury, sztuki, urbanistyki i miejskich inicjatyw urbanistycznych.

 

Creative City:

– Creative City Berlin: Portal Berlina dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką.

– Newniq: Nowy i unikalny.  Platforma dla projektantów.

– Sourcebook: Przejrzysta moda: platforma b2b dla projektantów, agencji, brandów.

– sygns: Fascynująca sztuka świateł w projektowaniu neonów.

– Johannes Mundinger: Mural paint (malowidła na ścianach), często ze specyficznymi elementami miejsc, interaktywne instalacje i wystawy w galeriach i muzeach.

 

Sztuka:

– Berlinische Galerie: Muzeum Sztuki Współczesnej, sztuki piękne: malarstwo, grafika, rzeźba, multimedia – fotografia, architektura, archiwa artystów.

– Niklas Goldbach: Członek Senatu Kultury, obecnie na stałe rezyduje w Los Angeles.

– Daniel Cremer: Performer solowy, artysta, autor asamblaży (trójwymiarowa odmiana kolażu).

 

Muzyka

– Musicboard Berlin: Rządowy berliński promotor muzyków: We <3 Pop Culture.

– Music Tech Fest: Światowy festiwal muzycznych pomysłów, wielkie, kreatywne laboratorium.

– Nagula Dance: Nowatorski software, tłumaczący  ruchy ciała na muzykę: You are the music.

– Basslet: Przydatny subwoofer dla Twojego ciała.

– ANA ANA:  Berlińska artystka i muzyk w obszarze Elektro – Popu.

– DJ Jemek Jemowit: Gwarancja ekscytujących nocnych imprez.

– DJ Cambell Nomi: Pierwsza dama gatunku Afrobeats.

– Martin Hossbach: DJ, twórca i kurator Festiwalu Berlin Pop-Kultur.

 

O „Pop into Berlin”

„Pop into Berlin” jest inicjatywą zorganizowaną przez visitBerlin we współpracy z Berlin Partner oraz Kulturprojekte Berlin w celu promowania Berlina, jako centrum kreatywności w europejskich stolicach. visitBerlin jest inicjatorem i organizatorem wydarzeń Pop-up-Store pokazujących kreatywność Berlina z bogatym portfolio innowacyjnych produktów i marek. Jak w latach poprzednich, kiedy to „Pop into Berlin” zawitał do takich europejskich stolic, jak Amsterdam, Londyn, Paryż, Sztokholm czy Wiedeń, tegoroczna edycja daje przedsmak berlińskiej atmosfery i jest okazją do doświadczenia tego kreatywnego i nowatorskiego miasta z pierwszej ręki. Gości zapraszamy do bliższego zapoznania się z Berlinem, jako miejscem wartym odwiedzenia. Tegoroczna odsłona odbywa się w nowym, rozszerzonym formacie, oferując fanom Berlina z całego świata jeszcze więcej atrakcji. Oprócz dobrze znanego „Pop up-Store”, w trasę po trzech stolicach – Warszawie, Madrycie i Zurychu – ruszył również „Pop-up-Club”. Z kolei „Pop-up-Labs”, odbywające się w Monachium, Stuttgarcie, Londynie i Tel Awiwie, uchylają rąbka tajemnicy sukcesu berlińskich start-upów współpracujących ze znanymi przedsiębiorstwami.

________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ