Co poprawiają sobie panowie?

Salony medycyny estetycznej coraz częściej odwiedzane są przez mężczyzn. Choć panowie 40+ wciąż nie chcą przyznać się do chęci poprawienia swojego wyglądu, to już młodsza generacja mężczyzn wyraźnie dostrzega zależność między dobrym wyglądem a sukcesem zawodowym i osobistym. Jakie zabiegi najczęściej wybierają mężczyźni?

Źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Medycyna estetyczna to coraz popularniejsza forma dbania o swój wygląd. Zabiegi z pogranicza kosmetologii i chirurgii plastycznej cieszą się dużą popularnością wśród zróżnicowanych wiekowo klientów. To nie prawda, że mężczyźni nie korzystają z oferty salonów medycyny estetycznej, choć do tego typu zabiegów podchodzą inaczej niż kobiety. Panowie z reguły kierują się chęcią rozwiązania konkretnych problemów, a nie dążeniem do ogólnej poprawy wyglądu i samooceny. Co ciekawe, mężczyźni częściej zwracają uwagę na to, czy dany zabieg jest bolesny. Nieprzyzwyczajeni do bolesnych rozwiązań w walce o dobry wygląd, decydują się na mniej inwazyjne i dokuczliwe zabiegi. Mężczyźni oczekują widocznych, ale nie rzucających się w oczy efektów. Z tego powodu decydując się na serię zabiegów, poszczególne wizyty rozkładają w dłuższym odstępie czasu niż klientki płci przeciwnej. Najliczniejszą grupę wśród mężczyzn korzystających z oferty salonów medycyny estetycznej stanowią biznesmeni.

Szczególną popularnością wśród mężczyzn cieszą się zabiegi zwalczające nadmierną potliwość. Z tego typu rozwiązań korzystają częściej niż kobiety. Najwięcej osób decyduje się na walkę z nadmiernym poceniem przed wakacjami – w kwietniu i maju. Uścisk dłoni to ważny aspekt spotkań biznesowych, który w sezonie letnim dla ubranych w garnitury biznesmenów może wiązać się z nieprzyjemnym dyskomfortem. Popularnym zabiegiem jest ostrzykiwanie dłoni preparatem z toksyny botulinowej.

Kolejnym zabiegiem, na który decydują się panowie, jest redukcja zmarszczek, zwłaszcza tzw. lwiej zmarszczki. Niestety, za tego typu zabiegi mężczyźni z natury muszą zapłacić więcej. Kobieca skóra jest delikatniejsza i cieńsza, przez co widoczne zmarszczki są płytsze. U mężczyzn wypełnienie głębszych zmarszczek wymaga zastosowania ok. 30% więcej preparatu, co zwiększa cenę całego zabiegu. Młodsi mężczyźni (zazwyczaj do 35. roku życia) decydują się również na zabiegi przywracające witalność całej skór twarzy. W tej kategorii popularnością cieszy się mezoterapia.

Piętą achillesową wielu mężczyzn są również wypadające włosy. Przeszczep cebulek włosowych jest w tym wypadku najbardziej inwazyjnym rozwiązaniem. Mężczyźni, którzy dopiero zaczynają dostrzegać proces wypadania i osłabienia włosów, decydują się w pierwszej kolejności na wypróbowanie innych metod. Do nich należy m.in. mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pochodzącym z krwi pacjenta, czyli tzw. wampirzy lifting. Produkt skoncentrowanego osocza pobudza proces regeneracji zarówno skóry, jak i włosów. Gdy mężczyzna trafiający w progi salonu medycyny estetycznej nie ma problemu z rzadkim owłosieniem, najczęściej chce się go pozbyć. Kolejnym zabiegiem cieszącym się popularnością wśród panów są różnego rodzaju depilacje.

Współcześni mężczyźni zdają sobie sprawę z tego, że dbanie o swój wygląd nie powinno być czymś wstydliwym. Coraz częściej otwarcie przyznają się do korzystania z pomocy kosmetyczki i lekarza medycyny estetycznej lub chęci poprawienia czegoś w swoim wyglądzie. Panowie zauważyli, że zadbany i zdrowy wygląd przekłada się na jakość ich życia.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ