Jak zmniejszyć widoczność przebarwień na twarzy? Czy to możliwe bez medycyny estetycznej?

Przebarwienia na twarzy niewątpliwie nie prezentują się dobrze. Sprawiają, że skóra wygląda dojrzalej. Mogą być też przyczyną kompleksów. Wiele osób obawia się, że nie można się ich pozbyć bez medycyny estetycznej, która do tanich nie należy. Na szczęście nie jest to prawda. Dziś podpowiemy Wam, jak pozbyć się przebarwień szybko i efektywnie.

Przebarwienia na twarzy – domowe sposoby 

Na pewno warto spróbować domowych sposobów na przebarwienia na twarzy. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że aby efektywność takich zabiegów była duża, trzeba wykonywać je regularnie. Na pewno możemy Wam polecić maseczkę na bazie soku cytrynowego. Należy wycisnąć 3 łyżki świeżego soku z cytryny, dodać do niego pół łyżki oliwy z oliwek oraz zmielone płatki owsiane. Wystarczy ok. 2 łyżki. Wszystkie składniki łączymy ze sobą, a na samym końcu dodajemy połówkę potartego na grubych oczkach ogórka. Ponownie wszystkie składniki mieszamy. Naszą domową maseczkę nakładamy na skórę twarzy, omijając okolice oczu. Po około 20 minutach zmywamy ją letnią wodą i nakładamy krem nawilżający z kwasem hialuronowym, który wnika w głębokie warstwy skóry, a dodatkowo tworzy film ochronny, zapobiegając uszkodzeniu warstwy hydrolipidowej. 

Jak pozbyć się przebarwień?

Pamiętajcie, że niestosowanie filtrów ochronnych może zwiększyć ilość przebarwień. Dlatego też należy stosować tylko i wyłącznie kosmetyki, które zawierają wysokie filtry SPF. Ponadto należy jeszcze wiedzieć, że filtry trzeba uzupełniać. Możecie wybrać np. filtry w sprayu, które aplikuje się co około 4 godziny. Warto jeszcze stosować kremy z witaminą C, która jest naturalnym antyoksydantem. Rzeczywiście rozjaśnia przebarwienia, a przy tym odmładza skórę, neutralizując wolne rodniki tlenowe. Kolejnym kosmetykiem, na który warto się zdecydować jest serum z niacynamidem. Otóż niacynamid nie tylko reguluje poziom wydzielanego sebum, ale też hamuje syntezę melaniny, zapobiega odkładaniu się pigmentu w wyższych warstwach naskórka. Dzięki temu skóra jest bardziej jednolita, a także promienna. Jeżeli wybraliście serum z niacynamidem, to pamiętajcie, że dla lepszego efektu należy stosować także kremy z tym składnikiem. Na oczyszczoną skórę aplikujemy serum, następnie po około 20 minutach nakładamy krem. Możecie również zastosować retinoidy, pamiętając jednak, by na początek stężenie nie było zbyt wysokie, gdyż retinol może podrażniać skórę. Można jednak również sięgnąć po jego pochodne. 

Dieta na przebarwienia

Dieta ma także znaczenie dla kondycji i wyglądu skóry. Jeżeli Waszym problemem są przebarwienia, to koniecznie unikajcie ostrych przypraw, które zawierają piperynę, a także kapsaicynę. Nie polecamy też jedzenia przetworzonego czy nawet produktów z oczyszczonej mąki. Natomiast w diecie nie może zabraknąć produktów o niskim indeksie glikemicznym, dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Zamiast tłustych mięs, spożywajcie tłuste ryby morskie zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Warto jeszcze zwiększyć podaż witaminy E, która nawilża i wygładza skórę. Witamina A również wzmacnia strukturę skóry. Przyspiesza naturalne złuszczanie naskórka, a dzięki temu pozwala pozbyć się przebarwień. Znajdziemy ją w żółtych oraz pomarańczowych warzywach oraz owocach, a także jajach. Zaczerwienienia skóry mogą pojawić się na skutek stresu, stąd warto swoją dietę wzbogacić o produkty z witaminą D, takie jak sery dojrzewające, jajka czy ryby morskie.             

ZOSTAW ODPOWIEDŹ